Co przydałoby się dowiedzieć się odnośnie zakupu opon do samochodu ciężarowego?

Nie ulega wątpliwości, że na możliwość bezpiecznej jazdy wpływ ma wiele czynników, w tym jednym z najistotniejszych jest odpowiednie ogumienie. Niejeden kierowca lekceważy niestety tą kwestię i zapomina o dopasowaniu odpowiednich opon do auta i pory roku.

Opony w samochodzie są niezwykle istotnym elementem, który decyduje o komforcie jazdy i bezpieczeństwie – prędkość hamowania auta jest uzależniona właśnie między innymi od właściwego ogumienia.

opony

Autor: SenseiAlan
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie nie powinniśmy mieć kłopotów z kupieniem najlepszej opony do naszego samochodu, nie tylko ze względu na duży wybór opon oferowanych w sprzedaży, ale również z tego powodu, że opony do samochodów osobowych, podobnie jak opony ciężarowe (na temat również tu) muszą mieć zamieszczoną odpowiednią etykietę, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze oraz zminimalizowanie zużycia paliwa.

Zgodnie z ustawą kierowca nie musi zmieniać opon z letnich na zimowe, jednak racjonalnie rzecz biorąc wydaje się to być sensownym rozwiązaniem. Zaleca się, aby opony były zmieniane na zimowe, gdy temperatura spadnie poniżej siedmiu stopni C i gdy głębokość bieżnika będzie wynosiła poniżej 4 mm. Nie należy też robić tak, że zmieniamy na zimowe tylko dwa koła, a pozostałe dwa pozostawiamy z oponami letnimi – na pewno nie poprawi to ani komfortu, ani bezpieczeństwa w momencie jazdy.

Jeśli chodzi o opony istotne są nie tylko ich prawidłowe wymiary i bieżnik, ale także należyte ciśnienie w kołach.

Ciekawy tekst, nie uważasz? Jeżeli więc chcesz przeczytać podobny serwis, sprawdź (https://transcomp.pl/oferta/przeglady-okresowe-drog/) co dla Ciebie mamy, to również może Ci się spodobać.

Można pokusić się o samodzielną kontrolę wszystkich tych elementów, ale zaleca się co kilka miesięcy kontrolę w standardowym warsztacie samochodowym, gdzie szczegółowo sprawdzony zostanie stan techniczny ogumienia.

Zanim zamówimy odpowiednie opony (przejdź do strony) warto sprawdzić ofertę co najmniej kilku sklepów, jako że można natknąć się na znaczne różnice w cenie. Na pewno tanio można zamówić opony przez internet, zwłaszcza, że są one zwykle w tego rodzaju sklepach odpowiednio posegregowane z uwzględnieniem wszystkich głównych kryteriów doboru opony do samochodu. Przeważnie też sklepy internetowe dokładnie opisują właściwości opon. Zwłaszcza właściciele ciężarówek powinni z tego korzystać – dzięki szczegółowej charakterystyce opon będą mogli przekonać się, które opony przeznaczone są na oś napędową, które zapewniają mniejsze zużycie bieżnika i większy przebieg opon itd.

, ,

Related posts

Odpowiednie przechowywanie pojazdów i części mechanicznych

Przeróżnego rodzaju pojazdy, bez względu na to, czy są to zwykłe samochody osobowe, czy też samochody ciężarowe, potrzebują właściwej pielęgnacji nie tylko wtedy, gdy są przez nas stale wykorzystywane, lecz także w trakcie postoju. Jeżeli jesteśmy świadomi tego, iż nasz pojazd przez dłuższy czas będzie stał w jednym miejscu, np. z powodu zimy czy przerwy w naszej pracy, powinniśmy w odpowiedni sposób go zabezpieczyć, a jednocześnie zadbać o jego prawidłową konserwację.

Fachowe złomowanie i kasacja w auto złomach.

Jeśli myślisz o zamianie posiadanego auta na nowy model, często nie myślisz bynajmniej o tym, co począć ze starym pojazdem. Kiedy ma zaledwie kilka lub kilkanaście lat, najczęściej decydujesz się na jego sprzedanie lub oddanie komuś znajomemu.

Wielcy fani tuningu uwielbiają ten ryk silnika

Ryczący, głośny silnik, kłęby spalin i pisk palonych opon - to pragnienie wielu małych i dużych chłopców. Mali realizują swe pragnienia za pomocą samochodzików, resorówek i w końcu sterowanych radiem modeli. Więksi mogą wsiąść za kierownicę swojego auta i wyruszyć w drogę, ale najczęściej ta droga kończy się w pracy, hipermarkecie czy szkole, i okazyjnie na wyjazdach z rodziną.

Na co należny zwrócić uwagę przy kupnie auta?

Zakup własnego samochodu to bezsprzecznie niezmiernie trudne zadanie. Praktyka pokazuje nam, że po wielokroć musimy na nie poświęcić niesłychanie dużo swojego wolnego czasu, co w rzeczy samej jest bez mała pewną inwestycją. W wielu przypadkach także zdarza się, że poszukujemy samochodu nie mając przy tym jednocześnie bardzo dużego zasobu informacji. Niestety taka postawa może się okazać dla nas bardzo niekorzystna, bowiem sprzedawcy w szeregu przypadków czekają wyłącznie na to, aby wykorzystać naszą niewiedzę.

Pojazd do zezłomowania

Cóż, rzeczywistość jest taka, że niektóre stłuczki sprawiają, że musimy oddać auto do kasacji. Najmocniej przykre są te kolizje, gdy chodzi o całkiem nowy samochód. Wiadomo, że ubezpieczenie zrobi swoje, ale jednak nowy samochód to rzecz, którą chcielibyśmy się trochę nacieszyć bez dodatkowych kłopotów.

Czy warto wynajmować auto w dużym mieście? Jak dużo to kosztuje?

Przylatujesz do większego miasta na umówione spotkanie biznesowe, potem, po przeciwległej stronie miasta mógłbyś odwiedzić trochę miejsc, pewnie wyskoczyć na interesujące wydarzenie kulturalne, aby wieczorem z powrotem wrócić do swojego miasta, pociąg stosunkowo późno- dobrze byłoby się nie spóźnić, bo trzeba będzie przenocować w hotelu. Taksówka za kilka tego rodzaju jazd będzie kosztować szacunkowo tyle, co cały budżet niewielkiego państwa na Karaibach. Co zatem zrobić, by zrealizować wszystkie punkty programu, nie tracąc w trakcie wykonywania całego limitu ze swojej złotej karty kredytowej?

Latest posts

Warto dbać o wyposażenie często eksploatowane w firmie

Nikogo nie zdziwi fakt, iż raz w roku należy zajechać na przegląd pojazdu, bo w przeciwnym razie nie będziemy mogli się nim przemieszczać po ulicach. Jednak nie pamiętamy, że idealnie tak samo powinno dziać się z innymi sprzętami z których korzystamy, raz na jakiś czas muszą one wpaść w ręce ekspertów, którzy sprawdzą czy działają one idealnie tak jak należy.

Toruńskie i bydgoskie zakłady fotograficzne zapraszają do współpracy

Poza tym, ślub to ogromny stres, to również sprawia, że ciężko spamiętać wszystko. A zresztą nie ma sensu przedłużać: w każdym przypadku należy wynająć na swój ślub fotografa. Zresztą nie chodzi wyłącznie o ślub, lecz także przyjęcie weselne. W sumie często można dojść do tego wniosku, że zdecydowana większość członków rodziny oraz znajomych woli bawić się na weselu, niźli przeżyć uroczystość w kościele. No cóż - takie właśnie są czasy. Zresztą niegdyś wcale nie było aż tak perfekcyjnie: trudno zbytnio idealizować przeszłość, choć zapewne można jakoś to rozumieć.

Gdy telefon komórkowy zawodzi…

Myśliwy w dzisiejszych czasach to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z włócznią i czający się na swą zdobycz. To zdecydowanie inny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska i gadżety strzeleckie.

Jakie aspekty dobrze jest znać, jeśli ma się przedsiębiorstwo informatyczne?

Jeżeli prowadzisz własną firmę, niewątpliwie powinieneś dbać szczególnie o jej rozwój – szczególnie kiedy pracujesz na przykład w branży informatycznej. Informatycy to na pewno grupa, która musi przez dokładnie całe życie się dokształcać oraz ciągle się uczyć. W kwestii rozwoju firm IT niezwykle istotne jest tak zwane product engineering, czyli projektowanie produktu. Jeśli zakłady pracujące w branży IT wypuszczają na rynek nowy towar, wtedy bez wątpienia musi to być produkt najwyższej jakości.

Wykonywać księgowość w firmie samodzielnie czy też zlecić komuś dokonywanie istotnych rozliczeń? Podpowiadamy, jakie są opcje

Jeżeli prowadzisz własną firmę, wówczas bez wątpienia zdałeś już sobie świetne sprawę z tego, że w obecnym świecie nader ważne jest dokładne rozliczanie wszelkich rachunków. Kiedy prowadzisz niedużą firmę, wtedy wprawdzie możesz trudnić się prowadzeniem księgowości osobiście, jednak nie polecamy takiego rozwiązania – chyba że masz odpowiednie wykształcenie wyższe w tym kierunku.

Czy wyobrażasz sobie życie codzienne bez Internetu?

Jeśli mówimy o rynku, który najprędzej się rozwija to na pewno w ścisłej czołówce jest branża technologiczna. To co miało miejsce w ostatnich latach możemy śmiało określić prawdziwym „boomem”.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*