Terenowy Fiat w Naszym kraju

Wozy są częścią naszego bytu, czynnikiem tak powszednim, iż praktycznie ich nie zauważamy. Co rano przed pracą idąc po schodach widzę kolumny czterokołowców. W centrum okolicznego grodu reklama koncernu Fiat, która informuje iż działa w naszym kraju od 1921 r..

Wiedza wzruszająca jeżeli uprzytomnimy sobie że samochód zawżdy był obiektem zbytkownym, co najmniej w II Rzeczpospolitej oraz później w Polskiej Republice Ludowej. Ponieważ troszkę ciekawię się przeszłością, zaintrygowało mnie dlaczego Fiat jako pierwszy trafił do wyzwolonej Polski prawie natychmiast po jej ponownym powstaniu? Jaka była przyczyna? Szósty zmysł naprowadza mnie iż raczej nie zapotrzebowanie na czterokołowce.

BMW

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiedź jest prosta, praktycznie od początku mieliśmy na celu modernizację armii. Ten powód zdecydował, że całkiem prędko rozpoczęły się wyszukiwania firmy jaka zgodzi się odsprzedać nam licencję na fabrykację samochodów. Optymalny okazał się włoski wytwórca.

Szukasz dodatkowych wiadomości, aby rozszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Namawiamy do następnego artykułu. Wyszukasz go na portalu pod linkiem.

Jakimś ze składników jaki zadecydował o wyborze były należytej jakości części samochodowe (pozostałe informację dostępne będą tu) do Fiata miał być produkowany na potrzeby Wojska Polskiego, więc ten fakt ogromne znaczenie. Ważkie też było to, iż oferował fiat części Kraków, jako jedno z dużych miast państwa oferował sporą sieć autoryzowanych zakładów samochodowych. Prędko (wziąwszy pod uwagę konflikty z sąsiadami a także destabilizację w Polsce) stanęły zakłady produkujące części samochodowe

Fiat fabrykował w Polsce terenową wersję swego samochodu Fiat 508. Został on także dostosowany do swoistych Naszych warunków drogowych. Współcześnie też wystarczy wystukać w wyszukiwarkę hasło: Fiat serwis w Krakowie by przekonać się o bogactwie firmowych serwisów.
Moim zdaniem zadziwiające jest to, że choć kojarzymy auto Polski Fiat umiejscawiamy ten model auta po Drugiej Wojnie Światowej, aczkolwiek było zupełnie inaczej. Szacowny Fiacik 126p miał swojego pradziada i to szlachetnego, bo terenowego, produkowanego w kraju, mianowicie – Fiat 508. Szkoda jedynie, że w powszechnym mniemaniu włoski samochód stracił z biegiem czasu na jakości, ale o tym niech zadecydują kierowcy. Trochę żal, iż nie zachowały się w Polsce te zabytkowe samochody w całej okazałości.

,

Related posts

Odpowiednie przechowywanie pojazdów i części mechanicznych

Przeróżnego rodzaju pojazdy, bez względu na to, czy są to zwykłe samochody osobowe, czy też samochody ciężarowe, potrzebują właściwej pielęgnacji nie tylko wtedy, gdy są przez nas stale wykorzystywane, lecz także w trakcie postoju. Jeżeli jesteśmy świadomi tego, iż nasz pojazd przez dłuższy czas będzie stał w jednym miejscu, np. z powodu zimy czy przerwy w naszej pracy, powinniśmy w odpowiedni sposób go zabezpieczyć, a jednocześnie zadbać o jego prawidłową konserwację.

Fachowe złomowanie i kasacja w auto złomach.

Jeśli myślisz o zamianie posiadanego auta na nowy model, często nie myślisz bynajmniej o tym, co począć ze starym pojazdem. Kiedy ma zaledwie kilka lub kilkanaście lat, najczęściej decydujesz się na jego sprzedanie lub oddanie komuś znajomemu.

Wielcy fani tuningu uwielbiają ten ryk silnika

Ryczący, głośny silnik, kłęby spalin i pisk palonych opon - to pragnienie wielu małych i dużych chłopców. Mali realizują swe pragnienia za pomocą samochodzików, resorówek i w końcu sterowanych radiem modeli. Więksi mogą wsiąść za kierownicę swojego auta i wyruszyć w drogę, ale najczęściej ta droga kończy się w pracy, hipermarkecie czy szkole, i okazyjnie na wyjazdach z rodziną.

Na co należny zwrócić uwagę przy kupnie auta?

Zakup własnego samochodu to bezsprzecznie niezmiernie trudne zadanie. Praktyka pokazuje nam, że po wielokroć musimy na nie poświęcić niesłychanie dużo swojego wolnego czasu, co w rzeczy samej jest bez mała pewną inwestycją. W wielu przypadkach także zdarza się, że poszukujemy samochodu nie mając przy tym jednocześnie bardzo dużego zasobu informacji. Niestety taka postawa może się okazać dla nas bardzo niekorzystna, bowiem sprzedawcy w szeregu przypadków czekają wyłącznie na to, aby wykorzystać naszą niewiedzę.

Pojazd do zezłomowania

Cóż, rzeczywistość jest taka, że niektóre stłuczki sprawiają, że musimy oddać auto do kasacji. Najmocniej przykre są te kolizje, gdy chodzi o całkiem nowy samochód. Wiadomo, że ubezpieczenie zrobi swoje, ale jednak nowy samochód to rzecz, którą chcielibyśmy się trochę nacieszyć bez dodatkowych kłopotów.

Czy warto wynajmować auto w dużym mieście? Jak dużo to kosztuje?

Przylatujesz do większego miasta na umówione spotkanie biznesowe, potem, po przeciwległej stronie miasta mógłbyś odwiedzić trochę miejsc, pewnie wyskoczyć na interesujące wydarzenie kulturalne, aby wieczorem z powrotem wrócić do swojego miasta, pociąg stosunkowo późno- dobrze byłoby się nie spóźnić, bo trzeba będzie przenocować w hotelu. Taksówka za kilka tego rodzaju jazd będzie kosztować szacunkowo tyle, co cały budżet niewielkiego państwa na Karaibach. Co zatem zrobić, by zrealizować wszystkie punkty programu, nie tracąc w trakcie wykonywania całego limitu ze swojej złotej karty kredytowej?

Latest posts

Warto dbać o wyposażenie często eksploatowane w firmie

Nikogo nie zdziwi fakt, iż raz w roku należy zajechać na przegląd pojazdu, bo w przeciwnym razie nie będziemy mogli się nim przemieszczać po ulicach. Jednak nie pamiętamy, że idealnie tak samo powinno dziać się z innymi sprzętami z których korzystamy, raz na jakiś czas muszą one wpaść w ręce ekspertów, którzy sprawdzą czy działają one idealnie tak jak należy.

Toruńskie i bydgoskie zakłady fotograficzne zapraszają do współpracy

Poza tym, ślub to ogromny stres, to również sprawia, że ciężko spamiętać wszystko. A zresztą nie ma sensu przedłużać: w każdym przypadku należy wynająć na swój ślub fotografa. Zresztą nie chodzi wyłącznie o ślub, lecz także przyjęcie weselne. W sumie często można dojść do tego wniosku, że zdecydowana większość członków rodziny oraz znajomych woli bawić się na weselu, niźli przeżyć uroczystość w kościele. No cóż - takie właśnie są czasy. Zresztą niegdyś wcale nie było aż tak perfekcyjnie: trudno zbytnio idealizować przeszłość, choć zapewne można jakoś to rozumieć.

Gdy telefon komórkowy zawodzi…

Myśliwy w dzisiejszych czasach to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z włócznią i czający się na swą zdobycz. To zdecydowanie inny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska i gadżety strzeleckie.

Jakie aspekty dobrze jest znać, jeśli ma się przedsiębiorstwo informatyczne?

Jeżeli prowadzisz własną firmę, niewątpliwie powinieneś dbać szczególnie o jej rozwój – szczególnie kiedy pracujesz na przykład w branży informatycznej. Informatycy to na pewno grupa, która musi przez dokładnie całe życie się dokształcać oraz ciągle się uczyć. W kwestii rozwoju firm IT niezwykle istotne jest tak zwane product engineering, czyli projektowanie produktu. Jeśli zakłady pracujące w branży IT wypuszczają na rynek nowy towar, wtedy bez wątpienia musi to być produkt najwyższej jakości.

Wykonywać księgowość w firmie samodzielnie czy też zlecić komuś dokonywanie istotnych rozliczeń? Podpowiadamy, jakie są opcje

Jeżeli prowadzisz własną firmę, wówczas bez wątpienia zdałeś już sobie świetne sprawę z tego, że w obecnym świecie nader ważne jest dokładne rozliczanie wszelkich rachunków. Kiedy prowadzisz niedużą firmę, wtedy wprawdzie możesz trudnić się prowadzeniem księgowości osobiście, jednak nie polecamy takiego rozwiązania – chyba że masz odpowiednie wykształcenie wyższe w tym kierunku.

Czy wyobrażasz sobie życie codzienne bez Internetu?

Jeśli mówimy o rynku, który najprędzej się rozwija to na pewno w ścisłej czołówce jest branża technologiczna. To co miało miejsce w ostatnich latach możemy śmiało określić prawdziwym „boomem”.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*