Aktualna mapa? Gwarancja udanego podróżowania

Możemy narzekać na jakość rodzimych dróg, można twierdzić, że „nic nie robią”, wyklinać następne rządy, ale będzie to rażąco niesprawiedliwe. Powinniśmy porównać stan dróg z lat 90. do tych, które mamy aktualnie.

Zaszły konkretne zmiany, wiadomo, iż wpływ na to miały dotacje z Unii Europejskiej, nie zmienia to jednakowoż faktu, że pieniądze na na rozwój naszych dróg nie poszły na marne. Dodatkowo, prawie każdy z nas ma teraz GPS, dzięki czemu podróżowanie po Polsce stało się naprawdę przyjemne. Nie każdy kierowca jednakowoż wie, że by wykorzystać w pełni zalety tego sprytnego urządzenia, potrzebne są niezbędne aktualizacje GPS.

droga

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualizacja GPS zapewni nam całkowity komfort korzystania z nie tylko dróg w Polsce, otworem stoją przed nami inne kraje i inne drogi (zobacz – fotoradary). Jeszcze dziś zaplanuj następny wakacyjny wyjazd własnym autem, jednocześnie pamiętaj, żeby zaktualizować swojego GPS-a. Wbrew pozorom to nie takie trudne. Dostępność internetu sprawia bowiem, iż o nowe mapy jest zdecydowanie łatwiej niż kilka lat temu.

Jeżeli studiujesz prezentowany artykuł, to znaczy, że niesamowicie Cię zainteresował. Skoro tak, to przekonaj się (http://hurtopony.pl/), że inne strony również mają istotne wiadomości.

Praktycznie wszystkie firmy zapewniają aktualizacje na serwerach. Kiedyś było inaczej – aktualizacje oferowane były na płytach CD czy DVD.

osiedla

Autor: Reinhold Polska

Nowy sposób (mapy na serwerach) jest zdecydowanie bardziej korzystny, bardziej nowatorski i w pełni aktualny. Pojawienie się zupełnie nowych skrzyżowań oraz dróg na mapie to kwestia błyskawicznej aktualizacji, co więcej, najszybciej na takie zmiany reagują polscy producenci map. Zdecydowana większość producentów oferuje nawigację, która jest aktualizowana właśnie przez komputer, stąd nieodzowny jest dostęp do takiego – w dzisiejszych czasach – już bardzo przecież powszechnego sprzętu. Wystarczy standardowy sprzęt PC z systemem Windows, czasami dopuszczalny jest też system Mac.

Większość firm gwarantuje taką samą procedurę aktualizacji.

Poszukujesz ciekawych informacji na ten temat? To idealna chwila, gdyż jest przygotowany pomocny link, który zawiera ważne dane na taki temat.

Ściągamy ze strony internetowej zaktualizowane dane, potem logujemy je i instalujemy w pamięci (porównaj – odnośnik). Oczywistym jest więc, iż niezbędny posiadać komputer z dostępem do internetu, najlepiej ze stałym łączem, bo ściąganie danych przez sieć GSM może nas zbyt dużo kosztować, a do tego długi jest czas oczekiwania na nowe dane.

Pamiętajmy, żeby stale aktualizować najnowsze dane, będziemy wtedy najlepiej poinformowani, a nasze wyjazdy samochodowe staną się jak najkorzystniej rozplanowane, bez zbędnych niespodzianek i nieprzyjemności. To gwarancja udanej podróży.

, ,

Related posts

Odpowiednie przechowywanie pojazdów i części mechanicznych

Przeróżnego rodzaju pojazdy, bez względu na to, czy są to zwykłe samochody osobowe, czy też samochody ciężarowe, potrzebują właściwej pielęgnacji nie tylko wtedy, gdy są przez nas stale wykorzystywane, lecz także w trakcie postoju. Jeżeli jesteśmy świadomi tego, iż nasz pojazd przez dłuższy czas będzie stał w jednym miejscu, np. z powodu zimy czy przerwy w naszej pracy, powinniśmy w odpowiedni sposób go zabezpieczyć, a jednocześnie zadbać o jego prawidłową konserwację.

Fachowe złomowanie i kasacja w auto złomach.

Jeśli myślisz o zamianie posiadanego auta na nowy model, często nie myślisz bynajmniej o tym, co począć ze starym pojazdem. Kiedy ma zaledwie kilka lub kilkanaście lat, najczęściej decydujesz się na jego sprzedanie lub oddanie komuś znajomemu.

Wielcy fani tuningu uwielbiają ten ryk silnika

Ryczący, głośny silnik, kłęby spalin i pisk palonych opon - to pragnienie wielu małych i dużych chłopców. Mali realizują swe pragnienia za pomocą samochodzików, resorówek i w końcu sterowanych radiem modeli. Więksi mogą wsiąść za kierownicę swojego auta i wyruszyć w drogę, ale najczęściej ta droga kończy się w pracy, hipermarkecie czy szkole, i okazyjnie na wyjazdach z rodziną.

Na co należny zwrócić uwagę przy kupnie auta?

Zakup własnego samochodu to bezsprzecznie niezmiernie trudne zadanie. Praktyka pokazuje nam, że po wielokroć musimy na nie poświęcić niesłychanie dużo swojego wolnego czasu, co w rzeczy samej jest bez mała pewną inwestycją. W wielu przypadkach także zdarza się, że poszukujemy samochodu nie mając przy tym jednocześnie bardzo dużego zasobu informacji. Niestety taka postawa może się okazać dla nas bardzo niekorzystna, bowiem sprzedawcy w szeregu przypadków czekają wyłącznie na to, aby wykorzystać naszą niewiedzę.

Pojazd do zezłomowania

Cóż, rzeczywistość jest taka, że niektóre stłuczki sprawiają, że musimy oddać auto do kasacji. Najmocniej przykre są te kolizje, gdy chodzi o całkiem nowy samochód. Wiadomo, że ubezpieczenie zrobi swoje, ale jednak nowy samochód to rzecz, którą chcielibyśmy się trochę nacieszyć bez dodatkowych kłopotów.

Czy warto wynajmować auto w dużym mieście? Jak dużo to kosztuje?

Przylatujesz do większego miasta na umówione spotkanie biznesowe, potem, po przeciwległej stronie miasta mógłbyś odwiedzić trochę miejsc, pewnie wyskoczyć na interesujące wydarzenie kulturalne, aby wieczorem z powrotem wrócić do swojego miasta, pociąg stosunkowo późno- dobrze byłoby się nie spóźnić, bo trzeba będzie przenocować w hotelu. Taksówka za kilka tego rodzaju jazd będzie kosztować szacunkowo tyle, co cały budżet niewielkiego państwa na Karaibach. Co zatem zrobić, by zrealizować wszystkie punkty programu, nie tracąc w trakcie wykonywania całego limitu ze swojej złotej karty kredytowej?

Latest posts

Toruńskie i bydgoskie zakłady fotograficzne zapraszają do współpracy

Poza tym, ślub to ogromny stres, to również sprawia, że ciężko spamiętać wszystko. A zresztą nie ma sensu przedłużać: w każdym przypadku należy wynająć na swój ślub fotografa. Zresztą nie chodzi wyłącznie o ślub, lecz także przyjęcie weselne. W sumie często można dojść do tego wniosku, że zdecydowana większość członków rodziny oraz znajomych woli bawić się na weselu, niźli przeżyć uroczystość w kościele. No cóż - takie właśnie są czasy. Zresztą niegdyś wcale nie było aż tak perfekcyjnie: trudno zbytnio idealizować przeszłość, choć zapewne można jakoś to rozumieć.

Gdy telefon komórkowy zawodzi…

Myśliwy w dzisiejszych czasach to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z włócznią i czający się na swą zdobycz. To zdecydowanie inny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska i gadżety strzeleckie.

Jakie aspekty dobrze jest znać, jeśli ma się przedsiębiorstwo informatyczne?

Jeżeli prowadzisz własną firmę, niewątpliwie powinieneś dbać szczególnie o jej rozwój – szczególnie kiedy pracujesz na przykład w branży informatycznej. Informatycy to na pewno grupa, która musi przez dokładnie całe życie się dokształcać oraz ciągle się uczyć. W kwestii rozwoju firm IT niezwykle istotne jest tak zwane product engineering, czyli projektowanie produktu. Jeśli zakłady pracujące w branży IT wypuszczają na rynek nowy towar, wtedy bez wątpienia musi to być produkt najwyższej jakości.

Wykonywać księgowość w firmie samodzielnie czy też zlecić komuś dokonywanie istotnych rozliczeń? Podpowiadamy, jakie są opcje

Jeżeli prowadzisz własną firmę, wówczas bez wątpienia zdałeś już sobie świetne sprawę z tego, że w obecnym świecie nader ważne jest dokładne rozliczanie wszelkich rachunków. Kiedy prowadzisz niedużą firmę, wtedy wprawdzie możesz trudnić się prowadzeniem księgowości osobiście, jednak nie polecamy takiego rozwiązania – chyba że masz odpowiednie wykształcenie wyższe w tym kierunku.

Czy wyobrażasz sobie życie codzienne bez Internetu?

Jeśli mówimy o rynku, który najprędzej się rozwija to na pewno w ścisłej czołówce jest branża technologiczna. To co miało miejsce w ostatnich latach możemy śmiało określić prawdziwym „boomem”.

Szukamy dobry sprzęt komputerowy

Wiadomo - w żadnym przypadku nie chcemy akceptować słabego sprzętu komputerowego - przecież to nie 1995 rok! W takim razie nie dziwi zbytnio bardzo duże zainteresowanie różnego rodzaju nowinkami związanymi ze sprzętami komputerowymi. Można w sumie powiedzieć, że choć w wielu przypadkach nie posiadamy nawet zbyt wiele kasy, i tak nie można rzec, iż jesteśmy w zupełności skazani na bardzo przeciętny sprzęt.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*