Jak zarejestrować znak albo wzór przemysłowy?

Jeżeli chcemy ochronić nasz znak towarowy bądź wzór przemysłowy, musimy zdawać sobie sprawę, co trzeba zrobić i jaka jest procedura ich rejestrowania. W takim razie – czytaj dalej.

Na pierwszy ogień rozpatrzmy znak towarowy. Rejestracja nie powinna generować żadnego kłopotu, trzeba tylko dostosowywać się do niżej przedstawionych wskazówek. Pierwszym etapem jest zadecydowanie o formie znaku – czy będzie to słowo, grafika, czy może logo. Należy też wyznaczyć konkretne produkty, których znak ten ma się tyczyć, bez tego nie można się obyć. Szczegółowo przemyślmy tą decyzję, by mieć stuprocentową pewność wyboru, bowiem po złożeniu formularza nie można już nic zmienić.

Hej, sprawdź to (https://www.maximgroup.pl/laptopy-asus/fx-53), jeżeli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej ciekawej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Przeanalizujmy w takim razie działania w przyszłości oraz potencjalne użycie naszego znaku.

Druga faza to złożenie formularza w urzędzie. Dokument można wyszukać na odpowiedniej stronie internetowej. Aby dostać prawo ochronne na znak towarowy, nie musimy nosić dokumentów indywidualnie, tylko możemy wykorzystać pomoc pełnomocnika. Jego rolę może pełnić jedynie doświadczony rzecznik patentowy. Poza składaniem wniosku trzeba przygotować gotówkę na uiszczenie należnej opłaty.

Zainteresowałeś się owym zagadnieniem? Przeczytaj zatem dalej kancelaria adwokacka oleśnica o tym wątku w następnym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Następnie czas na działania Urzędu Patentowego, jaki bada wniosek i jeśli wszystko jest w porządku oraz nie ma żadnych przeciwwskazań, nadaje prawa ochronne.

Praca na komputerze

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com

Polecamy artykuł Co do wzoru przemysłowego, tutaj procedura jest podobna. Jeżeli chcemy dowiedzieć się szczegółów, najlepiej jest przeczytać stosowną ustawę. Najważniejsze to uzupełnić odpowiedni wniosek, jaki otworzy nam drogę do ochrony prawnej takiego wzoru. Jak dokonać zgłoszenia? Mamy kilka możliwości. Pierwszą jest osobista wizyta. Ponadto możemy zrobić to za pośrednictwem poczty, online bądź za pomocą telefaksu. Konieczne jest, tak samo jak w przypadku znaku towarowego, wniesienie należytej opłaty, aby zgłosić swój wzór. Jeśli mamy jakieś wątpliwości czy pytania, zawsze możemy zgłosić się po poradę do rzecznika patentowego. On profesjonalnie wyjaśni nam wszystko, ponieważ jest obeznany w temacie i ma odpowiednią wiedzę.Źródło

Zarejestrowanie wzorów oraz znaków przemysłowych ma przede wszystkim na celu ochronę przed ich podrabianiem. Dobrze jest więc szybko złożyć formularz i otrzymać niezbędne prawa ochronne.

Więcej na

,

Related posts

Czy rozliczać zeznania podatkowe PIT przez internet?

Każdego roku musimy przedstawić rozliczenie PIT, które potwierdza wysokość przychodów uzyskanych przez nas w poprzednim roku. Niezwykle ważne jest w tej sytuacji, by rozliczenie to złożyć do urzędu w odpowiednim terminie.

Plusy wypełniania PITu w programie komputerowej

Internet zapewnia dziś dość wiele możliwości. Za jego pośrednictwem można poznawać nowych ludzi, uczyć się języków, a nawet studiować. Od momentu, kiedy globalna sieć komputerowa weszła do codziennego użytku, dużo więcej ludzkich aktywności przenosi się do internetu.

Pojazd do zezłomowania

Cóż, rzeczywistość jest taka, że pewne stłuczki sprawiają, że trzeba oddać auto do likwidacji. Najmocniej bolesne są te wypadki, gdy chodzi o całkiem nowy samochód. Wiadomo, że ubezpieczenie zrobi swoje, ale mimo, to nowy samochód to rzecz, którą chcielibyśmy się chwilę nacieszyć bez dodatkowych kłopotów.

Świat nowych definicji i obcych pojęć, świat szybkich zmian. To nasz świat, przyzwyczailiśmy się do niego

Świat pełen jest znanych nam już pojęć i terminów, jednak obowiązujące trendy stale się zmieniają. Właśnie tak wygląda współczesna rzeczywistość. A przecież nie zawsze tak było. Kiedyś, gdy świat nie rozwijał się tak szybko, gdy pojawiające się pojęcia były dłużej obowiązujące,rzeczywistość była spokojniejsza, wydarzenia nie następowały po sobie tak błyskawicznie, jak dziś.

Wykonywać księgowość w firmie samodzielnie czy też zlecić komuś dokonywanie istotnych rozliczeń? Podpowiadamy, jakie są opcje

Jeżeli prowadzisz własną firmę, wówczas bez wątpienia zdałeś już sobie świetne sprawę z tego, że w obecnym świecie nader ważne jest dokładne rozliczanie wszelkich rachunków. Kiedy prowadzisz niedużą firmę, wtedy wprawdzie możesz trudnić się prowadzeniem księgowości osobiście, jednak nie polecamy takiego rozwiązania – chyba że masz odpowiednie wykształcenie wyższe w tym kierunku.

Rozliczenie PIT: nie tak skomplikowane jak myślimy!

Wiele osób coroczne rozliczenie PIT traktuje jak coś bardzo kłopotliwego, a oprócz tego totalnie niepotrzebnego. Na razie jednak każda osoba zobligowana jest do tego, by się rozliczyć. Zamiast więc marudzić, warto dowiedzieć się, iż PIT 2014 wcale nie jest taki zły jak go malują!

Latest posts

Zakup auta

Aktualnie posiadanie samochodu dla części ludzi jest warunkiem niezbędnym do codziennego funkcjonowania. Ta konieczność może wypływać z różnorodnych elementów.

Co zrobić z przestarzałym samochodem?

Wszystko musi się zestarzeć - pożywienie, istoty żywe, również samochody. Co w takim razie zrobić z przestarzałym samochodem? Z pewnością takowy wóz kompletnie nie nadaje się do jazdy. Jakby nie patrzeć nie jest łatwo ubezpieczyć kompletnego grata, a poza tym, nie przejdzie "badań".

Plusy wypełniania PITu w programie komputerowej

Internet zapewnia dziś dość wiele możliwości. Za jego pośrednictwem można poznawać nowych ludzi, uczyć się języków, a nawet studiować. Od momentu, kiedy globalna sieć komputerowa weszła do codziennego użytku, dużo więcej ludzkich aktywności przenosi się do internetu.

Sprężyny progresywne, czyli nowość

Nikomu nie ma potrzeby opowiadać, jak ważne jest zawieszenie pojazdu. Konstruktorzy i naturalnie właściciele chcą unowocześnić auta, poprawiając komfort jazdy. Sprężyny mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa podróżujących i spokój kierującego. Czy dobrym pomysłem są sprężyny progresywne?

Czy rozliczać zeznania podatkowe PIT przez internet?

Każdego roku musimy przedstawić rozliczenie PIT, które potwierdza wysokość przychodów uzyskanych przez nas w poprzednim roku. Niezwykle ważne jest w tej sytuacji, by rozliczenie to złożyć do urzędu w odpowiednim terminie.

Zanim kupisz zbiornik paliwa i inne artykuły do auta

W pojazdach niekiedy jest potrzeba wymiany zbiornika paliwa lub montaż dodatkowego. Zbiornik najczęściej zmieniamy z powodu jego defektua na przykład spowodowanego kolizją. Niekiedy zdarza się jednak, że zbiorniki ulegają korozji; wtedy kupując nowe, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Obecnie najczęściej jest to stal nierdzewna, jednak nie zawsze, dlatego zanim cokolwiek zakupimy warto zasięgnąć porady specjalisty.