Kategoria: Sprzęt komputerowy a finanse

Jakie aspekty dobrze jest znać, jeśli ma się przedsiębiorstwo informatyczne?

Jeżeli prowadzisz własną firmę, na pewno powinieneś dbać najbardziej o jej rozwój – szczególnie jeśli pracujesz na przykład w branży informatycznej. Informatycy to zdecydowanie grupa, która musi przez praktycznie całe życie się dokształcać oraz wciąż się rozwijać. W kwestii rozwoju firm IT niezwykle ważne jest tak zwane product engineering, czyli projektowanie produktu. Jeżeli firmy działające w branży IT wprowadzają na rynek nowy produkt, wtedy bez wątpliwości musi to być produkt najwyższej jakości.

Read more

decyzja o wzięciu samochodu w leasing

Decydując się na wzięcie wozu w leasing, należy wziąć pod uwagę kolejne wydatki i prowizje, poza ratami leasingowymi. Jednostki zajmujące się leasingiem, pobierają ponadplanowe należności, za wszelkiego gatunku operacje. Żeby ochronić się przed rozczarowaniem i przypuszczalnymi, niemiłymi niespodziankami, przed podpisywaniem umowy leasingowej, koniecznie trzeba zapoznać się z tablicą zapłat i prowizji danej jednostki.

Read more

Wypełnianie zeznania podatkowego w ostatnim momencie

Na rozliczenie podatku 2015 jest dokładnie określony czas, którego nie można zlekceważyć, o ile nie chcemy narazić się na karę. Zdarzają się jednak osoby, które z przyczyn osobistych, pominięcia bądź standardowego załatwiania wszystkiego na ostatnią chwilę, ledwo zdążają przed konkretną datą. O czym trzeba pamiętać, jeśli i my robimy to w pośpiechu?

Read more

Brak Ci pieniędzy? Pożycz przez Internet

A wszystko kręci się wokół finansów, stwierdziłeś nie jeden raz w życiu. W jakich to było momentach? A przykładowo, w momencie, gdy dochodziło do jakiejś afery, przetasowania na scenie parlamentarnej, połączenia jakiejś wielkiej firmy… A w realnym, codziennym życiu, gdy zabrakło ci kasy i byłeś zmuszony pożyczać, a to pragnąłeś czegoś i brakowało ci troszkę do transakcji…

Read more

Atuty rozliczania PITów w specjalnym programie

Rozliczenie podatkowe to obowiązek każdego podatnika, z którym trzeba zmierzyć się w każdym roku. Czas, który jest na jego dostarczenie, mija razem z ostatnim dniem kwietnia. Jednakże nie warto zostawiać wszystkiego na ostatni moment, by potem nie złościć się ogromnymi kolejkami, koniecznością błyskawicznego wypełnienia papierów oraz wynikającymi z tego pomyłkami.

Read more

Czujesz się ścisłowcem? Oto zawody, które dają ci prestiż i porządne zarobki

Planujesz pójść na studia, ale nie zdajesz sobie zupełnie sprawy, co cię ciekawi? Wiesz, że nieźle się uczysz, a przedmioty ścisłe to twoja mocna broń? Nie należy się więc zamartwiać, gdyż akurat osoby ze zdolnościami technicznymi zdobywają zatrudnienie szybciej, a co też ważne w większości otrzymują poważniejsze pieniądze. Pomyśl o studiach, jako o etapie, za jakim kryje się przyszłe zatrudnienie. Wybierz uczelnię wyższą pod względem przyszłego rozwoju zawodowego.

Read more

Samochód warto oddać w zaufane ręce

Każdy kierowca wspaniale wydaje sobie sprawę z tego, iż od prawidłowego działania jego pojazdu zależy jego bezpieczeństwo na drodze. Przez to właśnie za każdym razem, kiedy przypuszcza, że coś niedobrego rozpoczyna dziać się z jego wozem, oddaje go do warsztatu samochodowego. Za pierwszym razem zastanawia się, czy mechanik, któremu powierzył własny samochód jest rzeczywiście właściwy w swoim fachu oraz czy wychwyci wszystkie wady, jakie się pojawiły, gdyż przecież wiadomo, iż musi to być ktoś, kto na pewno zna się na tym co robi.

Read more

Branża informatyki – coś dla wolnych strzelców

Jeszcze jakiś czas temu zatrudnienie na zasadzie umowy o pracę oraz codzienne wychodzenie do biura lub fabryki wczesnym rankiem było naprawdę powszechne. Czasy jednak się zmieniły, a razem z nimi forma pracy. Dziś dosyć wiele osób decyduje się na założenie własnej firmy, gdyż planują przede wszystkim podbijać rynki. Alternatywą jest także bycie wolnym strzelcem. Takie osoby inaczej nazywa się freelancerami. Branża IT jest zdecydowanie ich domeną. Osoby, które są z nią zawodowo związane dużo częściej decydują się na samodzielne zarządzanie przyjmowanymi zleceniami oraz rezygnują z pracy etatowej. Czemu taka freelancer praca charakteryzuje się dziś naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem?

Read more