Kategoria: Sprzęt komputerowy a finanse

Jakie aspekty dobrze jest znać, jeśli ma się przedsiębiorstwo informatyczne?

Jeżeli prowadzisz własną firmę, na pewno powinieneś dbać najbardziej o jej rozwój – szczególnie jeśli pracujesz na przykład w branży informatycznej. Informatycy to zdecydowanie grupa, która musi przez praktycznie całe życie się dokształcać oraz wciąż się rozwijać. W kwestii rozwoju firm IT niezwykle ważne jest tak zwane product engineering, czyli projektowanie produktu. Jeżeli firmy działające w branży IT wprowadzają na rynek nowy produkt, wtedy bez wątpliwości musi to być produkt najwyższej jakości.

Read more

decyzja o wzięciu samochodu w leasing

Decydując się na wzięcie wozu w leasing, należy wziąć pod uwagę kolejne wydatki i prowizje, poza ratami leasingowymi. Jednostki zajmujące się leasingiem, pobierają ponadplanowe należności, za wszelkiego gatunku operacje. Żeby ochronić się przed rozczarowaniem i przypuszczalnymi, niemiłymi niespodziankami, przed podpisywaniem umowy leasingowej, koniecznie trzeba zapoznać się z tablicą zapłat i prowizji danej jednostki.

Read more

Wypełnianie zeznania podatkowego w ostatnim momencie

Na rozliczenie podatku 2015 jest dokładnie określony czas, którego nie można zlekceważyć, o ile nie chcemy narazić się na karę. Zdarzają się jednak osoby, które z przyczyn osobistych, pominięcia bądź standardowego załatwiania wszystkiego na ostatnią chwilę, ledwo zdążają przed konkretną datą. O czym trzeba pamiętać, jeśli i my robimy to w pośpiechu?

Read more

Brak Ci pieniędzy? Pożycz przez Internet

A wszystko kręci się wokół finansów, stwierdziłeś nie jeden raz w życiu. W jakich to było momentach? A przykładowo, w momencie, gdy dochodziło do jakiejś afery, przetasowania na scenie parlamentarnej, połączenia jakiejś wielkiej firmy… A w realnym, codziennym życiu, gdy zabrakło ci kasy i byłeś zmuszony pożyczać, a to pragnąłeś czegoś i brakowało ci troszkę do transakcji…

Read more

Atuty rozliczania PITów w specjalnym programie

Rozliczenie podatkowe to obowiązek każdego podatnika, z którym trzeba zmierzyć się w każdym roku. Czas, który jest na jego dostarczenie, mija razem z ostatnim dniem kwietnia. Jednakże nie warto zostawiać wszystkiego na ostatni moment, by potem nie złościć się ogromnymi kolejkami, koniecznością błyskawicznego wypełnienia papierów oraz wynikającymi z tego pomyłkami.

Read more