Jakie dywaniki lepiej się sprawdzają w różnych warunkach, plusy i minusy dywaników z gumy i weluru.

Jednym z potrzebniejszych elementów wyposażenia, o jakich powinno się pomyśleć przy eksploatacji auta, są dywaniki. Aktualnie najczęściej wybierane są albo odmiany z gumy, albo z weluru. Każdy z tych rodzajów posiada jakieś wady i zalety, i oprócz osobistych upodobań kierowcy warto też je poznać, aby mieć orientację, co będzie bardziej praktyczne. Wielu posiadaczy aut dużo bardziej preferuje dywaniki z weluru, twierdząc, że są ładniejsze i praktyczniejsze. I faktycznie w czasie suchej pogody, przykładowo w lecie tego typu dywaniki bardzo dobrze będą się sprawdzać, a nawet jak pada deszcz, to i tak nie będą się moczyć tak bardzo, żeby jakoś bardzo to przeszkadzało.

Continue reading “Jakie dywaniki lepiej się sprawdzają w różnych warunkach, plusy i minusy dywaników z gumy i weluru.” »

Z jakiej przyczyny dbanie o regularne przeglądy wozu jest tak ważkie i jakie skutki niesie za sobą zaniedbanie przeglądu wozu?

Jeżeli interesuje Cię motoryzacja i jesteś właścicielem wozu to na pewno chciałbyś, by Twoje auto usługiwało Ci jak najdłużej. Wobec tego potrzebne jest dbanie o swój samochód pod każdym względem, także jeżeli chodzi o regularne przeglądy auta. Niekiedy może się nam wydawać, że z naszym wozem jest wszystko w porządku, że jest bezwarunkowo funkcjonalny. Jednakże bez przeglądu nie jesteśmy w stanie określić tego na sto procent.

Continue reading “Z jakiej przyczyny dbanie o regularne przeglądy wozu jest tak ważkie i jakie skutki niesie za sobą zaniedbanie przeglądu wozu?” »

Zatroszczmy się o bezpieczeństwo na drodze

Kiedy wybieramy się w jakąś podróż pojazdem, bez znaczenia czy długą czy krótką, to z pewnością chcemy się w nim poczuć jak najlepiej. Dlatego robimy przeglądy, wymieniamy zużyte elementy, nie mniej nie mamy szansy tutaj także zapominać o tym, iż niesamowicie istotna jest nasza przyczepność na drodze, zwłaszcza kiedy właśnie pada deszcz lub śnieg. Przez to również regularnie musimy sprawdzać stan naszych opon i to, na ile spory mają one bieżnik.

Continue reading “Zatroszczmy się o bezpieczeństwo na drodze” »

Co jest odpowiedniejsze? Dbanie samochód samodzielnie czy przy użyciu myjni?

Każdy z kierowców jest na to skazany, choć jedni to preferują, inni zdecydowanie mniej. Nie, to nie jest temat o prowadzeniu samochodu, ani tym bardziej o naprawianiu. Temat będzie odnosił się mycia samochodu. Większość z nas nie przejmuje się takim zagadnieniem, gdyż szeroka oferta myjni, coraz większa konkurencyjność i korzystniejsze ceny nie zachęcają, aby robić to samemu. Jednocześnie istnieją kierowcy, którzy lubią sami zadbać o swój samochód. Lubią w weekend wykonać mały przegląd, dopompować koła, oczyścić deskę rozdzielczą czy doczyścić szyby. Też jesteś taką osobą?

Continue reading “Co jest odpowiedniejsze? Dbanie samochód samodzielnie czy przy użyciu myjni?” »