Nokian – opony na trudne warunki

Doskonale dobrane opony to fundament przyjemnej i bezpiecznej jazdy. Ogumienie i opony powinny być dopasowane do takich czynników, jak typ i waga samochodu czy planowane cechy dróg i dystanse, ale również pogoda i najbardziej prawdopodobne warunki pogodowe. Również coraz więcej kierowców kupuje opony ekologiczne. Aby dobrze wybrać opon do swojego samochodu najlepiej kierować się opiniami tylko cenionych i sprawdzonych ekspertów zaznajomionych z tą branżą.

Continue reading “Nokian – opony na trudne warunki” »

W jaki sposób przygotować samochód do lata? Kilka ciekawostek

Samochód jest aktualnie bez wątpienia jednym z najlepszych sposobów na przemieszczanie się, nawet w dosyć dużych odległościach. Lato jest do tego szczególnie korzystne, ponieważ poruszanie się komunikacją miejską podczas upałów może generować faktycznie sporo trudności. Trzeba jednakże pamiętać, że dla swojej wygody, auto też powinno zostać wystarczająco przystosowane do rozpoczęcia sezonu letniego.

Continue reading “W jaki sposób przygotować samochód do lata? Kilka ciekawostek” »

Zawsze powinniśmy sprawdzać aby opony były w dobrym stanie

Jeżeli udajemy się w jakąś podróż powinniśmy zapewnić sobie końcowe bezpieczeństwo, a ono w znacznej mierze zależy od tego, w jakim stanie są nasze opony. Jednak należy powiedzieć, iż nawet jeśli mamy jeździć tylko po polu, to i tak powinniśmy mieć gwarancję, iż nasz traktor ma dobre opony i iż nie przetrą się one w najmniej odpowiednim momencie. Przez to właśnie trzeba systematycznie przeprowadzać ich przegląd.

Continue reading “Zawsze powinniśmy sprawdzać aby opony były w dobrym stanie” »

Dbajmy w każdym przypadku o własne opony do samochodu!

Bez opon za daleko nie pojedziemy: co jak co, ale odnośnie akurat tego nie mają wątpliwości nawet typowe blondynki. Akurat w tym tekście pragniemy poruszyć trochę zagadnień związanych z zakupem opon. No wiadomo: chcielibyśmy, aby te opony funkcjonowały zawsze odpowiednio. Chcielibyśmy także, aby jakby nie patrzeć nie były nigdy za dużym kosztem.

Continue reading “Dbajmy w każdym przypadku o własne opony do samochodu!” »