Aktualna mapa? Gwarancja udanego podróżowania

Możemy narzekać na jakość rodzimych dróg, można twierdzić, że „nic nie robią”, wyklinać następne rządy, ale będzie to rażąco niesprawiedliwe. Powinniśmy porównać stan dróg z lat 90. do tych, które mamy aktualnie.

Continue reading “Aktualna mapa? Gwarancja udanego podróżowania” »

Gdzie kupimy taniej wycieraczki?

Na początku zarzućmy truizmem – utrzymanie swojego samochodu było, teraz jest oraz pewnie będzie bardzo dużym kosztem. Na szczęście tanieją przynajmniej samochody, przecież solidne auto, lecz naturalnie z rynku wtórnego, bardzo często jest całkiem przystępne cenowo. Względnie, ale na to nie musimy się uskarżać.

Continue reading “Gdzie kupimy taniej wycieraczki?” »

Typy paliw płynnych i ich wykorzystanie

Pomimo że rodzajów paliw jest dużo, to właśnie tego rodzaju paliwa zasilają wszelkie auta jakie spotyka się na drogach. Do paliw zasilających samochody i motocykle kwalifikuje się produkty rafineryjne, jak na przykład benzynę lub ropę, która jest wykorzystywana do napędzania silników dieslowskich, ale także paliwa kopalne, jak chociażby gaz ziemny, który z uwagi na swój koszt jest ogromnie popularny na terenie Polski. Paliwa płynne to również paliwa wytwarzane syntetycznie, do których należy chociażby syntetyczna benzyna, produkowana przez koncerny paliwowe z np. ropy naftowej lub węgla, za pomocą przemian chemicznych.

Continue reading “Typy paliw płynnych i ich wykorzystanie” »

Fachowe złomowanie i kasacja w auto złomach.

Kiedy myślisz o wymianie starego auta na nowy model, zazwyczaj nie myślisz bynajmniej o tym, co począć ze starym autem. Jeżeli ma jedynie kilka lub kilkanaście lat, zwykle decydujemy się na jego sprzedanie lub oddanie komuś znajomemu.

Continue reading “Fachowe złomowanie i kasacja w auto złomach.” »