Możemy narzekać na jakość rodzimych dróg, można twierdzić, że „nic nie robią”, wyklinać następne rządy, ale będzie to rażąco niesprawiedliwe. Powinniśmy porównać stan dróg z lat 90. do tych, które mamy aktualnie.

Zaszły konkretne zmiany, wiadomo, iż wpływ na to miały dotacje z Unii Europejskiej, nie zmienia to jednakowoż faktu, że pieniądze na na rozwój naszych dróg nie poszły na marne. Dodatkowo, prawie każdy z nas ma teraz GPS, dzięki czemu podróżowanie po Polsce stało się naprawdę przyjemne. Nie każdy kierowca jednakowoż wie, że by wykorzystać w pełni zalety tego sprytnego urządzenia, potrzebne są niezbędne aktualizacje GPS (czytaj więcej).

droga

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualizacja GPS zapewni nam całkowity komfort korzystania z nie tylko dróg w Polsce, otworem stoją przed nami inne kraje i inne drogi (zobacz – fotoradary). Jeszcze dziś zaplanuj następny wakacyjny wyjazd własnym autem, jednocześnie pamiętaj, żeby zaktualizować swojego GPS-a. Wbrew pozorom to nie takie trudne. Dostępność internetu sprawia bowiem, iż o nowe mapy jest zdecydowanie łatwiej niż kilka lat temu.

Jeżeli studiujesz prezentowany artykuł, to znaczy, że niesamowicie Cię zainteresował. Skoro tak, to przekonaj się (http://hurtopony.pl/), że inne strony również mają istotne wiadomości.

Praktycznie wszystkie firmy zapewniają aktualizacje na serwerach. Kiedyś było inaczej – aktualizacje oferowane były na płytach CD czy DVD.

osiedla

Autor: Reinhold Polska

Nowy sposób (mapy na serwerach) jest zdecydowanie bardziej korzystny, bardziej nowatorski i w pełni aktualny. Pojawienie się zupełnie nowych skrzyżowań oraz dróg na mapie to kwestia błyskawicznej aktualizacji, co więcej, najszybciej na takie zmiany reagują polscy producenci map. Zdecydowana większość producentów oferuje nawigację, która jest aktualizowana właśnie przez komputer, stąd nieodzowny jest dostęp do takiego – w dzisiejszych czasach – już bardzo przecież powszechnego sprzętu. Wystarczy standardowy sprzęt PC z systemem Windows, czasami dopuszczalny jest też system Mac.

Większość firm gwarantuje taką samą procedurę aktualizacji. Ściągamy ze strony internetowej zaktualizowane dane, potem logujemy je i instalujemy w pamięci (porównaj – odnośnik). Oczywistym jest więc, iż niezbędny posiadać komputer z dostępem do internetu, najlepiej ze stałym łączem, bo ściąganie danych przez sieć GSM może nas zbyt dużo kosztować, a do tego długi jest czas oczekiwania na nowe dane.

Pamiętajmy, żeby stale aktualizować najnowsze dane, będziemy wtedy najlepiej poinformowani, a nasze wyjazdy samochodowe staną się jak najkorzystniej rozplanowane, bez zbędnych niespodzianek i nieprzyjemności. To gwarancja udanej podróży.