Czy także masz tego typu obiekcje, jak znajdujesz się w nowym mieście? Jak najlepiej zwiedzić takie miejsce? Czy wynająć przewodnika, dokonać tego samemu, lecz na nogach, rowerem, a może autem? Możliwości jest naprawdę sporo i czym bardziej popularne miejsce, tym bardziej bogata baza ofert, z których możemy skorzystać. Podejmując tego typu decyzję zawsze musisz pomyśleć, co jest dla Ciebie ważne, jak dużo masz czasu na zwiedzanie jakiegoś miejsca i ile masz na to pieniędzy.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z nas wybierze do zwiedzania własne nogi. To niezwykle niedroga metoda, ale czy najlepsza? Wiadomo, nie stracimy żadnych pieniędzy na przejazdy, więc to jest wielki pozytyw. Mimo tego, w zależności od wielkości miejsca, które zwiedzamy nie wiadomo, czy damy radę wszystko zwiedzić. I czy nasze zdrowie w ogóle na to pozwoli. Niestety, ale w wielu ciekawych miejscach, ażeby zobaczyć wszystko trzeba naprawdę sporo czasu. Właściwym sposobem jest połączyć zwiedzanie na nogach z dodatkiem komunikacji tramwajowej czy autobusowej. Możemy skorzystać z metra, jeśli jest osiągalne w danej lokalizacji.

Dość normalnym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z roweru. No tak, nie dość, że prędko, to ponadto tanio. Oczywiście, zależy czy będziemy posiadać swój rower, czy będziemy go wypożyczać. Jak swój to oczywiście można na tym zaoszczędzić, jak wypożyczony to zapłacimy, w zależności od miasta takie ceny mogą się różnić. Zwiedzanie rowerem także ma jednak konkretne ograniczenia. Nie każde bowiem miasto jest odpowiednie, ażeby zwiedzić je rowerem. Nie ma tam na przykład ścieżek rowerowych, a ruch uliczny jest bardzo duży. Takie więc zwiedzanie nie tylko, że utrudnione, może być ponadto bardzo niebezpieczne.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

A może zwiedzanie samochodem. To najbardziej korzystny sposób do zwiedzania najważniejszych punktów w konkretnym miejscu. Możemy sobie bowiem wybrać kilka miejsc, jakie powinniśmy zobaczyć i jeździć w te miejsca autem. Można posiadać swój samochód, ale jak nie mamy także nie ma problemu, zawsze możemy taki wypożyczyć (przykładowo jak jesteśmy w Krakowie – wypożyczalnia aut w Krakowie, rent car Kraków – prorent.com.pl/). Tu również w zależności od miejsca ceny będą się różniły (linkuję). Od niskich do bardziej wysokich. To interesujące rozwiązanie, ale jak każde także posiada negatywy. Zależy jaki ruch uliczny jest w danym miejscu, bo jeśli w danym mieście są ogromne korki, jak na przykład w Moskwie, to zwiedzanie autem może być bardzo trudne.