Nowoczesne samochody, podlegają niezwykle restrykcyjnym przepisom jeśli chodzi o emitowanie szkodliwych związków chemicznych. Przepisy z roku na rok się zaostrzają. Z całą pewnością jest to pozytywne dla przyrody, a więc i dla naszego zdrowia. Jednak – jak to w życiu – nie ma niczego za darmo. By osiągnąć wspomniane normy należy montować w silnikach specjalne filtry dpf. Usuwają one ze spalin większe drobiny, takie jak przykładowo sadza.

silnik samochodu

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
Stosowanie takich filtrów jednak nieznacznie obniża osiągi samochodu. Teoretycznie filtry tego rodzaju nie wymagają żadnych robót konserwacyjnych. Kłopot jednak może się pojawić gdy filtr zepsuje się lub gdy pożądamy polepszyć właściwości motoru. Felerny filtr nieodzownie trzeba wymienić gdyż zaniedbanie tego może powodować uszkodzenie motoru. Całkowite usunięcie filtra cząstek stałych nie jest na pewno sprawą prostą, ponieważ niepoprawnie zamontowany filtr może stać się niebezpieczny dlatego że prowadzący może nie zostać właściwie powiadomiony przez komputer pokładowy o awarii silnika.

samochody po tuningu

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com

Z tej przyczyny takiej operacji należy dokonać w sprawdzonych warsztatach. Jak już wspomniano awaria filtra nie jest jedyną przyczyną gdy użytkownicy polecają usuwanie filtrów (ciąg dalszy tego materiału- Firma tuningowa S-Performance)dpf. Następnym powodem usunięcia filtra jest polepszenie osiągów motoru i uzyskanie tzw. lepszego ”dźwięku sportowego” wozu. Usuwanie filtra dpf jest składnikiem robót określanych tuningiem.

Ta ważna strona (https://gielda.grupadbk.com/aukcje/ciezarowe) jest przyszykowana dla miłośników tej problematyki. Jeżeli zaliczasz się do nich, to wejdź na taki odnośnik.

Według niektórych ingerencja w mechanikę bądź w elektronikę (przeprogramowanie mikroprocesora i czujników auta) jest dyskusyjna jeśli służy tylko estetyce bądź spełnieniu fantazji posiadacza wozu. Oczywiście decyzja o tuningu należy do klienta.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę słów tuning aut Wrocław użytkownik internetu na swym komputerze zauważy dość dużo możliwości przerabiania aut, nie koniecznie muszą to być modyfikacje których celem będzie usuwanie filtra DPF. Może to być dodatkowo montaż profesjonalnego systemu głośników, który moim zdaniem o wiele lepiej wpływa na luksus podróży. Odmiennym sposobem na pokazanie okolicy i światu iż posiadamy bajerancki samochód jest poszukanie po wbiciu hasła tuning Wrocław, profesjonalnych warsztatów gdzie można pomalować samochód w taki sposób by robił piorunujące wrażenie.