Rzeszów, czyli stolica województwa podkarpackiego, nie kojarzy się zbytnio z miastem, do którego jedzie się oglądać zabytki, czy inne lokalne atrakcje. Trzeba by to zmienić, ponieważ miasto ma się czym pochwalić. Które atrakcje Rzeszowa trzeba koniecznie zobaczyć?.

Pro Rent
Jednym z bardziej znanych rzeszowskich atrakcyjnych miejsc jest zamek Lubomirskich – budowla z XVI wieku, otacza wspaniały mur z bastionami, który został przebudowany około przełomu wieku XIX i XX.

Jeśli stwierdzisz, że dobrze by było zgłębić inny aspekt omawianej problematyki, kliknij ten link i przeczytaj ponadto więcej szczegółów (www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/bmw/x5-m).

Teraz w zamku znajduje się Sąd a także Prokuratura. Dawne dzieje mówią o tym, że zamek kilka razy został niszczony, przez Szwedów czy Kozaków, a to przez pożar z końcem XVII wieku, czy też przez wielką wojnę północną. W czasie przebiegu II wojny światowej w zamku znajdowało się więzienie dla osób które zostały skazane na śmierć.

Innym, również związanym z rodem Lubomirskich obiektem jest ich letni pałac. Przebudowany w XVIII wieku. Wystrój wnętrza tego wspaniałego obiektu został utrzymany w stylu barokowym.

Jeśli chcesz przeczytać coś faktycznie bardzo interesującego, sprawdź treść (http://www.grosel.pl/serwis-volvo/) tej strony a z pewnością nie będziesz żałować.

Kolejnym ważnym miejscem w Rzeszowie jest Rynek z ratuszem. całkiem spory plac, o wymiarach ok 100 x 60 m, otoczony z trzech stron pierzejami dwu oraz trzy kondygnacyjnych kamienic, nawet z XV wieku. Całość założenia dopełnia wspaniały Ratusz. Jest to XVI wieczny budynek, który był kilkukrotnie przebudowywany. Dzisiejszy wygląd uzyskał z końcem wieku XIX.

Jest jeszcze ciekawa trasa turystyczna biegnąca pod ziemią, długa na 350 metrów, kościół pw. Św. Krzyża, z XVII wieku, jest również XV wieczny Kościół pw. św. Stanisława i św. Wojciecha, Zespół Klasztorny Benedyktynów, dwie synagogi a także parę secesyjnych willi.

To wiele zabytków – zatem w jaki sposób zobaczyć wszystko co najlepsze w Rzeszowie, by nie stracić na dojazdy pół dnia? Najwygodniejszym sposobem jest poruszanie się indywidualnym środkiem transportu, czyli autem. Wynajem auta w Rzeszowie (zobacz cennik), jeśli nie przyjechaliśmy własnym samochodem, to nic trudnego – jest kilka firm, które oferują taki typ usług. Jest to także najlepsza opcja dla weekendowych turystów, którzy do Rzeszowa przybędą samolotem – z samego lotniska można spakować do auta walizki a następnie wyruszyć ku rzeszowskim zabytkom.