Przyjeżdżasz do większego miasta na umówione spotkanie w interesach, następnie, po przeciwległej części miasta chciałeś odwiedzić parę miejsc, może wyjść na interesujące wydarzenie kulturalne, żeby wieczorem z powrotem wrócić do swojego miasta, wylot całkiem późno- lepiej się nie spóźnić, bo trzeba będzie przenocować w hotelu. Taxi za kilka takich kursów będzie kosztować w przybliżeniu tyle, co cały budżet niewielkiego państwa na Karaibach. Co zatem zrobić, by wykonać wszystkie punkty naszego programu, nie tracąc w trakcie wykonywania całego limitu ze swojej złotej karty kredytowej?

samchód marki Chevrolet

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Najkorzystniej wynająć samochód.

W zasadzie przy każdym większym mieście w kraju, czy też na świecie, znajduje się dziś nowoczesne lotnisko. W ich pobliżu, w ciągu najróżniejszych stoisk, znajdziemy przedstawicielstwa firm, których pracownicy pomogą nam we jakichkolwiek formalnościach. Wynajem aut (na tej stronie znacznie więcej: odnośnik do ciekawej strony) stał się na tyle ceniony, że opłaca się je wziąć nawet, gdy mamy do pokonania jedynie kilka tras na dobę. No i ta wygoda. Startujemy kiedy chcemy. Trasą, która nam odpowiada. W trakcie podróży słuchamy własnej muzyki, czy też ulubionego radia. Nie stoimy na chłodzie, również się nie przegrzewamy, gdyż mamy do osobistej dyspozycji ogrzewanie i klimatyzację. Oprócz tego odpada nam duża ilość obowiązków związanych z posiadaniem, jak również utrzymaniem pojazdu- nie płacimy za jego polisę za cały rok, nie interesujemy się naprawami, pilnowaniem przeglądów. To co nas naprawdę interesuje, to tylko podróż.

samochód marki Honda

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
A w czym możemy przebierać?

Wybór pojazdów zwykle ogranicza się do kilku/kilkunastu modeli. Tylko nie oznacza to, że mamy małe pole do popisu. Możemy wybrać miejski samochód- ekonomiczny, łatwy do zaparkowania, a przy tym z najniższą kwotą za dzień wypożyczenia. Nieco większe, podobnie oszczędne, samochody klasy kompaktowej, samochody o nadwoziu typu kombi, auta klasy średniej, zarówno niemieckie, włoskie czy szwedzkie, nawet wieloosobowe vany dla całej rodziny, SUV`y czy busy. Wszystko dopasowane do aktualnych potrzeb, zamożności portfela, może nawet nieco charakteru i ochoty spróbowania czegoś nowego. Bo przecież jazda autem powinna sprawiać przede wszystkim przyjemność. Dlatego czasami warto nieco poszaleć, wziąć auto, którym na co dzień nie moglibyśmy jeździć. Poczuć się na chwilę jak ktoś inny.