Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Fanom motoryzacji nie trzeba wyjaśniać, jak ważne jest zawieszenie samochodu. Producenci i sami kierowcy próbują ulepszać auta, wpływając na wygodę w czasie jazdy. Sprężyny oczywiście wpływają na bezpieczeństwo pasażerów i pewność kierowcy. Czy warto zamontować sprężyny progresywne?

Sprężyny progresywne działają zdecydowanie w inny sposób niż zwykłe. Są elastyczne i skutecznie dostosowują charakter reakcji do konkretnej sytuacji. Wygoda jazdy niknie, gdy sprężyny są gęsto rozmieszczone i w dodatku krótkie, a tego typu zawieszenie ma większość pojazdów. Nowe sprężyny mają inną strukturę: nie są równe, zwężają się ku końcowi, przerwy pomiędzy zwojami też są zróżnicowane. Dzięki temu nawet przy nietypowym zawieszeniu podnosi się wygoda jazdy.

Czy warto wybierać progresywne sprężyny?Niektórzy mówię, że taki tym sprężyn jest zbyt nowoczesny i niekoniecznie akceptują ich funkcje.

Nie ustępuj! Namawiamy Cię, kontynuuj wyszukiwanie (https://pojemniki-metalowe.com/pojemnik-samowyladowcze-koleby-uchylne-2/) fajnych postów. Może Ci teraz udzielimy pomocy? Zapraszamy zatem do naszej nowej witryny.

Producenci obecnie nie instalują takiego zastosowania w nowych autach, z tego powodu sprężyny progresywne można kupić tylko jako dodatkowe części. Wadą jest to, że samochody są mniej stabilne przy zakrętach. Rzeczywiście, ich zachowanie może zmieniać się zależnie od manewrów. Samochód może inaczej reagować na skręty w prawo niż w lewo, inaczej reaguje przy hamowaniu. Musimy się przyzwyczaić do ich reakcje i spróbować kontrolować samochód.

Autor: Opel

MontażNastępną różnicą pomiędzy sprężynami progresywnymi a zwykłymi jest rozróżnienie na dół oraz górę. Trzeba założyć je w warsztacie, bo niekoniecznie mamy odpowiednią wiedzę. Specjalista powinien zainstalować sprężyny w dobrym kierunku, by mogły działać zgodnie z przeznaczeniem.

Oprócz tego normy są podobne, jak przy instalacji sprężyn tradycyjnych: wymienia się je parami, te same części na jednej osi.

Kiedy wymieniać sprężyny?Od razu można przypomnieć, że systematyczne sprawdzanie zawieszenia i kupno nowych sprężyn są obowiązkowe. Dobrze zrobić szczegółowy przegląd przed zimą, żeby ustrzec się wypadków.

Poszukujesz interesujących danych na omawiany wątek? Świetnie się składa, gdyż pomocny link posiada dane godne zainteresowania, które są także niezwykle ciekawe.

Sprężyny niszczą się w trudnych drogowych warunkach, a sól, którą posypywane są jezdnie szczególnie szkodzi.