Obecnie duża część kierowców zdaje sobie już sprawę z zagrożeń, które może nieść ze sobą jakikolwiek niedziałający układ w samochodzie. Raczej nikt nie wyobraża sobie jazdy z niesprawnymi hamulcami, z niewłaściwie ustawionymi kołami czy bez choćby podstawowych, dobrze funkcjonujących systemów wspomagania jazdy, jak ABS.

Do tego sprawne lampy oraz kilka ułatwiających życie drobiazgów, i da się już tak naprawdę bezpiecznie podróżować.

Opublikowany artykuł Ci się spodobał? To odwiedź www (http://www.lpsp.pl/zabudowy-pozarnicze/), a odnajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które też będą interesujące.

Lecz to nie koniec. Mało kto będzie pilnował tego czy podczas podróży nie pobrudziły się światła samochodowe. A tymczasem już lekko ubrudzone lampki mogą stać się znacznie mniej zauważalne dla innych kierowców. Dotyczy to zwłaszcza takich elementów, jak lampy cofania albo kierunkowskazów. Posiadają one przeważnie niewielką powierzchnie, zatem już niewielka plama błota spowoduje, że pod pewnym kątem będą słabo widoczne. Nietrudno sobie wyobrazić skutki w sytuacji, gdy ktoś inny przeoczy, co będzie się chciało właśnie wykonać.

wycieraczki samochodowe

Autor: Sigfrid Lundberg
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie jesiennej szarugi spora liczba doświadczonych nawet kierowców zapomina także o takim, wydawać by się mogło, szczególe, jak wyczyszczone szyby i działające wycieraczki.

Zauroczył Cię ten tekst? Wejdź w podany link i pod nim znajduje się autorska strona internetowa (https://sklep.oemtuning.pl/kosmetyki-samochodowe) z dodatkowymi wiadomościami na wybrany wątek.

Niestety pióra do wycieraczek są artykułami, które, tak jak niektóre płyny, trzeba okresowo zmieniać oraz systematycznie konserwować (więcej: Zabrudzone samochodowe szyby powodują dużo szybsze zużywanie gumy w każdej wycieraczce, co znacznie będzie wpływać na ich czas życia. A zużyte wycieraczki już nie będą tak skuteczne w usuwaniu z powierzchni szyby wszelakich nieczystości, a w skrajnym przypadku nie usuwają skutecznie nawet kropli deszczu. Zaś szyba pełna zacieków będzie powodować niebezpieczne odblaski, jakie mogą wręcz zupełnie uniemożliwić widzenie drogi przed pojazdem. Jeżeli na szybie zaczną się pojawiać smugi, lub w czasie działania wycieraczek słyszy się skrzypienie, to objawy, że należy je niezwłocznie wymienić na nowe, gdyż jazda na starych może być niebezpieczna.

Więcej odnośnie do firm wytwarzających wycieraczki: .