Fiat jest bardzo cenioną marką samochodów, auta tej marki często widuje się na polskich drogach – są używane zarówno przez zwykłych kierowców, jak i zawodowych kierowców ciężarówek.

Jest to firma z charakterystyczną historią w Polsce, bowiem w czasach komunistycznych to właśnie ta firma produkowała najpopularniejsze modele samochodów – 125 i 126p, nazywane dużym i małym fiatem. Auta tego producenta można także zobaczyć w rajdach samochodowych, a w czasach swojej największej świetności fiat miał w posiadaniu markę ferrari, która od wielu lat zajmuje czołowe miejsca na torach formuły 1. Samochody tego producenta słyną na świecie z wytrzymałości i sprawności, ale w pierwszej kolejności z korzystnej ceny.

Części zamiennePomimo swojej niezawodności, jak każdy samochód, także i fiat czasami ulega awarii czy kolizji. Z tego powodu warto znać lokalizację najbliższego autoryzowanego serwisu tej marki, którego można odszukać w internecie, wpisując w wyszukiwarkę na przykład „fiat serwis Kraków”. Taki autoryzowany serwis korzysta tylko z oryginalnych części danej marki, co jest gwarancją ich jakości i niezawodności. Autoryzowane serwisy są również znacznie bardziej rzetelne, ponieważ spełniają normy jakościowe producenta aut. Ludzie lubiący wykonywać naprawy (zobacz więcej) na własną rękę, mogą nabyć oryginalne części samochodowe od zaufanego dostawcy również znajdując go w wyszukiwarce internetowej, wpisując frazę zawierającą lokalizację, na przykład „fiat części Kraków”. Przed zrealizowaniem zakupu, dobrze jest jednak skontrolować opinie użytkowników na temat sprzedawcy, zdarza się bowiem, że sklep sprzedaje nieoryginalne części.

kolizja to nie koniec świata
Serwis gwarancyjny fiata jest znany na świecie ze swojej sprawności i szybkości funkcjonowania. Jeśli więc uszkodzone auto jest nowe i obowiązuje na nie gwarancja, warto z niej skorzystać. Trzeba jednak mieć na uwadze, że gwarancja obowiązuje dotyczy tylko wad fabrycznych, jeśli więc zgłosi się do naprawy gwarancyjnej zbite reflektory fiat może odmówić przeprowadzenia naprawy. Oddając auto na naprawę gwarancyjną, dobrze jest spytać o samochód zastępczy, z którego można korzystać podczas naprawy. Usługa ta jest darmowa, wymaga jedynie wypełnienia stosownych formularzy.