Wielu młodych ludzi zadaje pytanie, jak to było bez Internetu? Jaki był świat? Jak poznawali się ludzie, jak znajdowali niezbędne informacje, jak robili wszystko inne, co współcześnie zwykliśmy robić dzięki Internetowi?

Te niezwykle ciekawe kwestie nie – jesteśmy tutaj – da się tak po prostu umieścić w jednym zdaniu, bo życie było wtedy inne, inne czasy, zupełnie inne doświadczenie ludzi. Przecież na świecie są jeszcze ludzie, którzy nie korzystają z internetu, może ich warto zapytać?

Samochód Volkswagen

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowanie najczęściej nie korzystają z Internetu ci najstarsi, Ci, którzy przyszli na świat w zupełnie innych czasach i którym nie jest do szczęścia potrzebny Internet i komputer. Co więcej, wielu z tych ludzi nie ma kontaktu z komputerem, po prostu, tak jak dla nas maszyna do pisania jest czymś niespotykanym, tak dla nich komputer, a co dopiero laptop to naprawdę dziwaczne przedmioty. Zresztą, nie trzeba patrzeć tak daleko. Pokolenie ludzi urodzonych w połowie poprzedniego stulecia nie ogarnia tematu, a jak już, to najczęściej z konieczności wyboru, bo na przykład trzeba korzystać w pracy z Internetu.

Większość młodych ludzi nie może pojąć, jak to się dzieje, jak kiedyś poszukiwano przykładowo auto złomu w Krośnie czy auto złomu w Lublinie, a jak ktoś chciał wyszukać skup w Bydgoszczy, to co robił? Teraz należy wpisać w wyszukiwarkę złomowanie pojazdów świdnica i sprawa załatwiona, a wtedy jak > wizytówka firma Perfect – przeprowadzki i transport – Wrocław wejdź to było, no jak? A jak szukało się książek, informacji o danym wydarzeniu? Odpowiedzi na to pytanie właściwie nie ma, a raczej jest, ale pewnie mało zadowalająca dla wielu: po prostu nie myślało się o tym kiedyś. Żyje się i dostosowuje do panujących warunków, radzi sobie i nie myśli, że może być lepiej czy gorzej.

Jest jak jest, w każdych czasach i okolicznościach można przystosować się do życia, nie warto się zastanawiać, jak można było funkcjonować kiedyś tam, bo to pytanie wymyka się logicznej zasadzie, że nie sposób przyłożyć dwóch okresów, by je porównać. Ich porównanie jest niemożliwe, podobnie jak każde życie jest wyjątkowe i każdy przeżywa je po swojemu. A to powoduje czasami problemy. Polecamy kasacja pojazdów nowy sącz. Skoro każdy odbiera życie na własny sposób, to nigdy siebie nie zrozumiemy nawzajem…? Nie, może nie jest tak źle, to zresztą temat na inny artykuł.