Coraz zimniejsze dni bądź nadchodząca zima przyczyniają się do tego, iż nie tylko powinniśmy zamienić garderobę na cieplejszą, lecz również pomyśleć nad założeniem opon zimowych. Dzięki nim nie będziemy ślizgać się po każdej zamarzniętej drodze i nie narazimy na niebezpieczeństwo ani siebie, ani swoich współtowarzyszy. O czym trzeba pamiętać, jeśli dopiero mamy w planach kupno opon zimowych?

Po pierwsze wymienić musimy wszystkie opony, nie zaś – jak niektórzy mają w zwyczaju – wyłącznie dwie. Taka oszczędność może być niesłychanie nierozważna. Po drugie, ważna jest ich wielkość. Opony zimowe nie powinny być węższe niż opony letnie, gdyż nie będą prawidłowo trzymać się pełnej śniegu drogi.

pojedyncza opona

Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o samego producenta opon, nie jest dobrze decydować się na mniej kosztowne odpowiedniki, bowiem może ucierpieć na tym jakość opon. Odpowiednie opony to sprawdzone opony. Trzeba zaznajomić się z opiniami na forach internetowych albo zapytać znajomych, którą markę zalecają. Dzięki ich wsparciu czy kompetentnej pomocy sprzedawcy bez wątpienia nie będziemy żałować zakupów. Polecamy felgi stalowe.

Następnym istotnym czynnikiem jest wspomniana przy producencie cena. Używane opony (sprawdź te propozycje) są na pewno tańsze, lecz skąd możemy mieć pewność czy nie należały one do auta z wypadku? Dlatego zakupów z aukcji powinniśmy w tym przypadku unikać. Lepiej jest trzymać się sprawdzonych sklepów i nowych, markowych opon. Dobrze jest zajrzeć do internetu, ponieważ w sieci czekają na nas o wiele niższe ceny. Auta wiążą się z poważnymi kosztami, zatem można czasem skorzystać z tańszych alternatyw, tym bardziej, iż sklepy internetowe oferują takie same, markowe opony.

Przed wyborem konkretnych opon dobrze jeszcze przejrzeć testy opon zimowych. Eksperci weryfikują, który producent wyprodukował najlepsze opony, znakomite w nawet najtrudniejszych warunkach. Tego rodzaju ranking opon zimowych jest nad wyraz pomocny, albowiem opony wpływają w dużo większym stopniu na nasze bezpieczeństwo, niż m.in. decyzja czy wybrać felgi (dowiedz się więcej o gmp enigma przedsiębiorstwa Sport Wheels) stalowe, czy aluminiowe. Powinniśmy skontrolować wszelkie dane, aby zrobić udane zakupy oraz bezpiecznie jeździć po każdej trasie. To najważniejsze, zwłaszcza, jeśli jadą z nami nasi bliscy i chcemy pomyślnie dotrzeć do celu.