Każdy posiadacz rodzinnego samochodu wie, jak łatwo w nim o nieporządek. Częste wyjazdy, przejażdżki z pociechami, wiążą się z tysiącem mało przydatnych gadżetów i toną okruchów w samochodzie.

Ford Fiesta

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Czas to zmienić. Od jakich czynności zacząć? Od wyrzucenia z samochodu wszystkiego czego nie używamy, a bezmyślnie wozimy ze sobą.

Jeśli fascynuje Cię omawiane zagadnienie, nowa treść (https://motoargo.pl/pol_m_Chemia-oleje-i-smary-motocyklowe_Oleje-silnikowe-531.html) omawia szczegółowo intrygujące problemy, które będą niesamowicie wciągające.

Już dziś, wypakujmy zatem nieprzydatne już gadżety: płetwy, wiaderka i łopatki. Zostawmy jedynie najważniejsze rzeczy, kierując się przy tym zdrowym rozsądkiem.

Wyrzućmy wszystkie śmieci – puste puszki po napojach i reklamówki. Wcielmy w życie zwyczaj pozbywania się śmieci na bieżąco, przy wysiadaniu z auta. Oprócz porządku, zyskamy też przyjemniejszy zapach.Sprawdźmy kokpit a także miejsca pod podłokietnikami. Poza śmieciami znajdziemy tam zapewne całą górę pieniędzy tudzież zapasowy klucz do garażu. Nie zapomnijmy o siedzeniach i bagażniku. Teraz skupmy się na szybach, zwłaszcza przedniej. Nieskazitelna szyba jest ważna dla bezpieczeństwa jazdy, z czym zgodzi się każdy kierowca. Utrapieniem bywają smugi – objaw wyeksploatowania wycieraczki do samochodu . Wówczas nieodzowna jest ich wymiana.

Brudna i pełna drobinek piasku powierzchnia, potrafi zdecydowanie niszczyć pióro. Zimą, mało uważne oczyszczenie ze szronu czy lodu jest dodatkową przyczyną uszkodzenia i pojawiających się smug. Miejmy na uwadze zatem, aby dokładnie oczyszczać szybę zanim ruszymy w drogę. Dobrze jest co pewien czas przetrzeć powierzchnię roboczą wycieraczki do samochodu mokrą szmatką, z dodatkiem dowolnego środka czyszczącego. Na pewno powinno to wydłużyć jej żywotność i poprawić skuteczność działania (zobacz).

Następna strona, która zawiera wiadomości na ten temat da Ci możliwość, by pogłębić znajomość rzeczy. To ważne, zatem idź tutaj czyszczenie dpf Warszawa i dowiedz się więcej szczegółów.

Od czasu do czasu odświeżmy także gumki, przecierając je czystą gliceryną, którą łatwo zmyjemy za pomocą czystej wody.

Zapamiętajmy, najważniejsza jest konsekwencja. Auto, którego zadbane wnętrze zaprasza do jazdy, to rezultat starań całej rodziny. Zapomnijmy o samodzielnej walce z wiatrakami i zastosujmy codziennie obowiązujące zasady, dotyczące czystości we wspólnym, rodzinnym aucie.