Nowiutki samochód odjeżdżający wprost z salonu dealera, jest doskonały, lśniący i idealny. Niestety, w trakcie użytku wozu, zawsze na jego nadwoziu pokażą się drobne skazy. Staje się tak z tej przyczyny, że lakier naszego samochodu w trakcie użytkowania jest poddawany ciągłej obróbce ściernej, której z reguły w żaden sposób nie jesteśmy w stanie zapobiec.

części samochodowe

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Teraźniejsze lakiery nie należą do najtrwalszych, a przede wszystkim, jeśli chodzi o lakiery metaliczne. Powinno się więc wykorzystywać często stosowne kosmetyki (zobacz również – apc kosmetyki) samochodowe, żeby wizerunek naszego wozu zawsze był idealny. Do takich kosmetyków zalicza się m.in pasty polerskie do lakieru. Zarysowania na lakierze tworzą się podczas wielu sytuacji, nawet najbardziej niewinnie wyglądających. Nawet bez udziału człowieka są tworzone defekty, czego przykładem są łagodne ryski i mikrouszkodzenia uczynione cząstkami które wyskakują spod kół samochodu w czasie jazdy. Myjąc auto na automatycznej myjni, wystawiamy powierzchnię na uszczerbki, podobnie jak stawiając samochód (szczegóły tu…) pod gołym niebem podczas gradu. Odpowiednie pasty polerskie, często nazywane są regeneratorów lakieru. Zachęcamy do poczytania – ścierki z mikrofibry.

samochód terenowy

Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland
Niezwykle efektywne pasty polerskie zamykają w swoim składzie subtelne mleczko, barwniki barwiące, czy też wosk do pielęgnacji lakieru. Jeśli kupujemy koloryzowaną pastę polerską winniśmy dobrać ją do zabarwienia naszego lakieru samochodowego. Siedzenia w aucie, zwłaszcza siedzenie kierującego narażony jest na zniszczenie powiązane z wielokrotnym wsiadaniem i wysiadaniem a co za tym idzie uporczywym drapaniem odzieżą o skórę samochodową. Takie zużycie jest oczywistą sprawą i uzewnętrznia się tym, że skóra na siedzeniu bywa wysuszona także poblakła. W wielu przypadkach są widoczne na niej zagięcia i drobne zniszczenia, przede wszystkim w sąsiedztwie punktów zszycia. Punkty sprzedaży oferują szeroki wachlarz specyfików do impregnacji, i czyszczenia tapicerki skórzanej, jakich normalne używanie sprawi, że skóra w aucie będzie długo wyglądała jak nowa, oraz pozwoli na wydłużenie jej żywotności. Więcej o produktach tego typu – poczytaj.