Samochód to niezależność, trzeba przyznać, kiedy mamy świadomość, że dojedziemy nim prawie w każde miejsce, gdzie tylko pragniemy. Nie musimy denerwować się rozkładem autobusów i pociągów, nie musimy zdążyć na ostatni kurs, nie musimy główkować, czy w danym miesiącu dotrzemy do konkretnego miejsca (przykładowo, w zimę trudno dotrzeć do większości miejscowości nadmorskich). Jednakowoż samochód to również wydatki i pozostałe zmartwienia. Jednocześnie, jeśli mamy małe auto zaczyna nam przeszkadzać jego mały bagażnik.

Ten moment się niekiedy pojawia. Dotychczasowo udawało się pomieścić wszystko w tym niedużym, tylnym bagażniku samochodowym. No ale właściwie nie jeździłeś gdzieś daleko. Obecnie pragniesz pojeździć trochę po Starym Kontynencie, specjalnie poprosiłeś o dłuższy urlop, żeby taki plan zrealizować. No a tu problem… Nie ma się co jednak martwić, musisz się po prostu zaopatrzyć w dodatkowy bagażnik dachowy albo box dachowy. Wiesz jednak, iż kupno takiej rzeczy to nie jest zwyczajne kupno dywaników samochodowych , więc musisz się trochę w tej materii dokształcić, żeby dokonać jak najlepszego wyboru.

Pamiętaj o kilku rzeczach (więcej na stronie).

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsze to, co planujesz nim przewozić? Dzięki temu wybierzesz optymalnego wyboru, to znaczy, że z jednej strony musisz pamiętać o swoich potrzebach, a z drugiej ważna jest wielkość auta. Nie kupuj bagażnika w internecie. Najlepiej pojedź po niego samochodem, gdyż bagażniki uniwersalne często nie pasują. Być może jesteś też zapalonym rowerzystą, pamiętaj więc o tym wybierając wielkość boksu. Jeśli bowiem zdecydujesz się na węższy bagażnik to oprócz niego uda Ci się zamontować tam także rower. dywaniki (sprawdź przykłady)

Jeśli chodzi o rowery to bez problemu jesteś w stanie je także przewozić na bagażnikach zamocowanych do tylnego koła zapasowego. Jednocześnie musisz pamiętać, iż taki bagażnik nie może zasłaniać ani tylnych świateł, ani tablicy rejestracyjnej. Jeżeli Twoje auto to model kombi lub hatchback to sprawdź, czy bagażnik nie będzie przeszkadzał w otwarciu tylnych drzwi do góry, a także że ich nie uszkodzi. Być może posiadasz belki na dachu (bagażnik bazowy), jeśli tak, montaż boksu będzie znacznie łatwiejszy. Jednakowoż takie rozwiązanie posiada także dużego minusa, gdyż system mocowania boksów do tego typu belek wymaga trochę miejsca, więc zostanie Ci go mnie na bagaż. Czytaj dalej –