Każdy kierowca odpowiednio wydaje sobie sprawę z tego, iż typów opon jest niesamowicie wiele. Różnią się one wielkością, wielkością bieżnika, a także tym czy są one na okres zimowy czy letni. Przez to właśnie zanim przystąpimy do zakupu opon musimy się namyślić, które opony są nam potrzebne, jakie powinniśmy posiadać do własnego wozu, tak by nie były do niego ani zbyt małe, ani zbyt wielkie.

opona w samochodzie Chysler

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup nowych opon się naprawdę bardzo opłaca
Bardzo często kierowcy stają przed dylematem, czy mają kupić nowe opony (zobacz opony Semperit) (więcej), czy być może mimo wszystko używane, które przecież są tańsze. Prawda mimo wszystko jest taka, iż takie nowe opony (wypatrz promocje) posłużą nam przez dużo dłuższy czas, dzięki nim przez kilka lat będziemy mieli szanse zapomnieć o zakupie opon. Co prawda takie używane również nie są najgorsze, gdyż żeby były dopuszczone do sprzedaży muszą one posiadać mimo wszystko względnie właściwy bieżnik, nie mniej trzeba się liczyć, że bez wątpienia nie wytrzymają one aż tak wiele, jak te nowe, a więc w niedługim czasie znowu będziemy musieli sięgnąć do portfela. Z pewnością w dalszej perspektywie lepiej sprawdzi nam się kupienie takich nowych opon, niż używanych, bo na przestrzeni paru lat okaże się, że mimo iż ich pojedynczy koszt jest wyższy, to mimo wszystko ogólnie stracimy na nie dużo mniej.

opona samochodowa

Autor: Jonathan Rolande
Źródło: http://www.flickr.com

Opony naprawdę mają bardzo ważne zadanie
Może się wydawać, iż wielkość nie posiada aż takiego sporego znaczenia, iż kiedy opona będzie trochę większa albo mniejsza niż powinna, to przecież nic się nie stanie. Prawda jednak jest taka, że opony osobowe powinny być dokładnie takie, jak fabrycznie przewidział producent, bo w przeciwnym razie nie możemy czuć się pewnie w własnym pojeździe – miejsce z interesującą treścią. Jedynie tak świetnie dobrane opony, które jednocześnie będą miały wspaniały bieżnik oraz które jeszcze będą świetnie dobrane do obecnej pory roku, dają nam gwarancję dobrej przyczepności, a co się z tym wiąże, też bezpiecznej jazdy. Bez wątpienia nie mamy co oszczędzać na oponach, bo w krytycznym momencie może bardzo wiele od nich zależeć.

U wulkanizatora wciąż nam doradzą
Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, iż kiedy nie jesteśmy przekonani, na jakie opony się zadecydować, to u wulkanizatora chętnie nam pomogą. Oni nie tylko powiedzą, jakie opony powinny być do naszego pojazdu, ale również oraz świetnie się orientują, która zakład teraz produkuje najwspanialsze opony na rynku oraz której z nich można naprawdę oddać swoje bezpieczeństwo.