Osoby pracujące na budowie dobrze wiedzą, że to ciężki kawałek chleba. Dla jednych ludzie parający się budowlanką to po prostu robotnicy, jednak Ci ludzie są nie tylko silni fizycznie (często świetnie opaleni) ale też posiadają wykształcenie.

Oczywiście nie wszyscy, ale nawet Ci, którzy skończyli szkoły średnie mają często o wiele większe doświadczenie w działaniu niż osoby po studiach, a zdobycie uprawnień na przykład na pracę na ciężkich maszynach nie należy do najłatwiejszych zadań. Koparki kołowe to sprzęt, na którym mogą pracować tylko przeszkoleni ludzi. Miejsce budowy, to nie plac zabaw. Każde zadanie musi być wykonane podług ściśle określonego regulaminu w innym wypadku może się to skończyć tragedią, ktoś może zostać kaleką do końca życia, a ktoś może nawet zginąć. Koparki jcb są jednymi z lepszych, sprzęt tej firmy gwarantuje świetne możliwości działania na budowie.

koparka

Źródło: www.flickr.com

Stąd też na wielu budowach na całym świecie możemy zobaczyć ludzi pracujących na sprzęcie firmy jcb.
DEMOLKA
Osoby zajmujące się pracami budowlanymi nie tylko budują, ale też niszczą. Każdy z nas miał (wątpliwą) przyjemność oglądania jakiegoś amerykańskiego filmu klasy B, w którym wysadza się jakiś dom po to, by zniszczyć dowody jakiejś zbrodni. Mimo, to użycie dynamitu nie zawsze daje odpowiednie efekty. Często trzeba skorzystać z maszyn, które są prowadzone przez człowieka, buldożer, to sprzęt, który niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze.

Prowadzenie buldożera nie jest skomplikowane, ale też na pewno nie jest zajęciem banalnym. Przy pracach związanych z rozbiórką przepisy BHP są bardzo rygorystycznie przestrzegane, bo przy demolce, łatwo o wypadek. Poza buldożerami do gry wkracza m.in. młot wyburzeniowy. Nie wszystkie firmy pracujące na placach budowy mają uprawnienia do rozbiórki. Jednak jest wiele firm, które tylko rozbiórką się zajmują. Mogłoby się wydawać, że wystarczy laska dynamitu, gdy w wielu przypadkach ta substancja nie może być wykorzystana, wtedy trzeba polegać na maszynach, które też mogą mieć spore problemy przy rozbiórce niektórych budynków. Tak, więc jeśli profesjonaliści miewają problemy z działaniem przy pracach rozbiórkowych, to zwykły Kowalski nie powinien się za nie zabierać, bo może tylko dojść do tragedii.