Samochód to jeden z tych elementów, które bardzo sporo mówią o człowieku, jego kondycji ekonomicznej oraz upodobaniach. Już od dawna, samochody przestały być wyłącznie praktycznym środkiem lokomocji, z tego powodu ich tuningowanie stało się nadzwyczaj popularnym rozwiązaniem. Na czym w takim razie tuning polega?

Auto z otwartą klapą

Autor: trailersoftheeastcoast
Źródło: http://www.flickr.com

Ogólnie tuning aut można podzielić na elektroniczny oraz mechaniczny. Ten drugi bazuje na wprowadzaniu modyfikacji, jakie dotyczą najważniejszych elementów samochodu, między innymi jego silnika, podwozia jak również układu napędowego.

Czy ten artykuł Ci się spodobał? Jeżeli tak, to aby zdobyć podobne dane na prezentowany wątek, spójrz na informacje (http://anover.pl/), one z pewnością również przyciągną Twój wzrok.

Najważniejszym celem tego rodzaju zmian jest polepszenie parametrów technicznych pojazdu. Samochód (więcej pod tym linkiem) jeździ szybciej, a jego przyczepność jest dużo większa. Z reguły, podczas tuningowania mechanicznego stosuje się świece zapłonowe, charakteryzujące się wysoką energetycznością. Powszechne jest dodatkowo zamontowanie w samochodzie turbosprężarki. Tuning może odnosić się do bezpieczeństwa osób kierujących samochodem. Sporo osób decyduje się na założenie doskonałej jakości pasów bezpieczeństwa, tak zwanych pięciopunktowych. Ciekawym rozwiązaniem jest także zakładanie następnych reflektorów, jakie lepiej oświetlają drogę. Reasumując, tuning mechaniczny jest tuningiem właściwym, dzięki niemu auto jest bezpieczniejsze i sprawniejsze. Tego rodzaju tuning samochodowy z

Biały samochód

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

charakteryzuje się dużym zainteresowaniem pośród fanów motoryzacji.

Innym rodzajem tuningu jest tuning elektroniczny, który dotyczy przede wszystkim systemów elektronicznych określonego samochodu. Daje on możliwość chociażby na zwiększenie największej prędkości, którą samochód potrafi rozwinąć lub też najwyższych obrotów silnika. Najczęściej bowiem silnik ma konkretny margines mocy, jaki można wykorzystać.

Wiele osób decyduje się również na wykorzystanie tuningu optycznego, który polega na zmianie wyglądu samochodu. Istnieje przykładowo możliwość zamontowania dodatkowych elementów, skupiających uwagę. Warto jednakże pamiętać, że przesada w tym przypadku jest naprawdę często wyśmiewana przez środowisko motoryzacyjne z tego powodu o wiele lepiej jest zachować umiar i zdecydować się na subtelną zmianę. Przeważnie krytykowane jest tuningowanie optyczne pojazdów starych, z zauważalnymi śladami zniszczeń lub rdzy.