Najpopularniejszymi, pod względem turystycznym, regionami Polski są, na pewno tereny Mazowsza czy Małopolski. Popularnością cieszy się również cały region Dolnego Śląska. Ale niedużo osób uważa za interesujący obszar Podkarpacia. Podkarpacie, położone w południowo-wschodniej części kraju, z urzekającymi Bieszczadami, dużymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo urokliwy obszar. Nie brak na nim miejsc, które pod względem atrakcyjności turystycznej, ani trochę nie ustępują znanym polskim zagłębiom turystycznym.

Wypożyczalnia samochodów Pro Rent

Z całą pewnością jednym z najistotniejszych obiektów, które należy zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- monumentalny zespół fortyfikacji obronnych. Na początku XX wieku była trzecią największą twierdzą w Europie- bardziej potężne były jedynie w Antwerpii i Verdun. Twierdza ta, wyjątkowo w historii wojen, była oblężona trzy razy. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po jej zakończeniu systematycznie traciła swoje znaczenie i popadała w ruinę. W dniu dzisiejszym to jeden z najcenniejszych zabytków południowo-wschodniej części naszego kraju.

W Trzcinicy, niedaleko Jasła, otwarte jest muzeum, które znajduje się w jednej z najbardziej starych i najpotężniejszych w Polsce osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat.

Jeśli tego rodzaju tematyka jest dla Ciebie ważna, to koniecznie zerknij na serwis, który bez wątpienia też przypadnie Ci do gustu!

Jest tam także wielkie grodzisko z czasów wczesnego średniowiecza. Karpacka Troja, bo tak nazywa się ten skansen, zajmuje obszar ok 8 ha, na swoim terenie ułożonych jest ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy wjazdowe oraz 18 zrekonstruowanych chat.

Również warte odwiedzenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany budynek sakralny z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podobnie w Haczowie znajduje się zabytkowy, drewniany kościół. Powstał u schyłku XIV wieku i jest największym, oraz najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Także został wpisany na listę UNESCO.

auto

Autor: Conny Sandland
Źródło: http://www.flickr.com

Jest naprawdę dużo obiektów, które powinniśmy odwiedzić w Podkarpackim. Jak to wszystko obejrzeć, jeśli jest się turystą? Najwygodniej najzwyczajniej wynająć auto. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dobierze auto do naszych wymagań, odpowiednio duży by pomieścić całą naszą rodzinę.

Zainteresował Cię nasz temat? To świetnie! Kolejne równie zajmujące treści znajdziesz pod poniższym odnośnikiem – tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (https://ciche-auto.pl/oferta/).

Nie będzie nas to kosztować dużo, jeśli przyjedziemy na weekend- sporo wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia. Dobre auto można wypożyczyć w tym miejscu.