Samochód nie służy tylko do jazdy – należy również dbać o niego. Jednym ze wskazanych elementów wyposażenia jest dywanik, jaki pozwala zachować porządek w aucie. Jakie są typy przedstawianych dywaników?

Pierwszym typem są dywaniki welurowe, które lubi wielu kierowców. W głównej mierze z tego powodu, że doskonale wyglądają we wnętrzu oraz można je bez trudności dopasować do tapicerki. W sprzedaży jest wiele kolorów, z których każdy bez wątpienia wybierze coś stosownego dla siebie.

Zainteresował Cię opisywany artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź poza tym szczegóły pod źródłem. Poznasz wtedy jeszcze dokładniejsze dane związane z omawianą problematyką.

Autor: Ośrodka Doskonalenia Techniki Ja

Dywaniki z weluru odróżniają się niezwykłą trwałością, a ponadto kolory nie spierają się. Rewelacyjnie sprawdzają się przez większość miesięcy, kiedy nie ma za dużych opadów deszczu czy śniegu, ponieważ błoto trudniej jest wyczyścić aniżeli np. sam kurz albo piach z buty. Na poważniejszy brud lepiej sprawdzają się dywaniki z gumy, ponieważ w prosty sposób można zachować je w czystości. Są niesłychanie funkcjonalne – wystarczy spłukać je wodą i ponownie wyglądają jak nowe. Do tego guma jest wodoszczelna, toteż nic nie przesiąka, nawet, jeśli roztopi się na nią śnieg z butów. Dywaniki te, podobnie jak dywaniki welurowe, są mocne, chociaż nie tak jak welur, lecz będą udanie służyć nam przez kilka sezonów. Wiele osób wybiera dywaniki gumowo-welurowe, które łączą atuty każdego z nich, a mianowicie poza świetnym wyglądem są także bardzo funkcjonalne, bowiem znakomicie chronią podłogę w aucie.

Nieprzemakalna guma zapobiega przedostawaniu się wody, natomiast welur gwarantuje świetną prezencję. Co w związku z powyższym powinniśmy kupić? Decyzja należy do indywidualnego kierowcy, który wie, jaki dywanik pełni najlepiej jego oczekiwania.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tutaj? To oczywiście podobna problematyka, zatem na pewno sugerowane artykuły również są warte sprawdzenia.

Można też zamówić 2 warianty dywaników i zmieniać je zależnie od miesiąca i panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Nie zapomnijmy, że potrzebny jest też dywanik do bagażnika.
Poza dywanikami należy również sprawdzić inne akcesoria, m.in. pokrowce na siedzenia, dzięki którym fotele stale będą wyglądać jak nowe. Dodatkowo można je bez trudności zdjąć i wyprać w razie, gdy się pobrudzą – tak, aby znowu były świeże. Warto jest dbać o stan swojego samochodu, albowiem dzięki temu jazda w nim jest o wiele przyjemniejsza i nawet długie podróże nie wprawiają nas w zły nastrój.