Niewielu z nas spodziewa się, że sprężyny gazowe nieodzownie są spotykane w naszym otoczeniu i życiu. Można je znaleźć w autach, motorach, wyjściach na dach, zawsze tam gdzie potrzebne jest podniesienie i utrzymanie jakiegoś elementu przy najmniejszej sile człowieka.

Silnik samochodu

Autor: LiteWriting aka Loreen72
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechne zastosowanie sprężyn można znaleźć w klapach naszych aut. Dosyć często mniej doświadczani mechanicy nazywają je, jako teleskopy samochodowe. Wynika to z faktu, że teleskop dotyczy całego urządzenia, które składa się z uchwytów, tłoczka, uszczelek i oczywiście ze sprężyny.

Szukasz rzetelnych postów na ten temat? Chcemy poinformować Cię, że w tej chwili je znalazłeś. Należy tylko kliknąć hiperłącze do źródła (https://hurtopony.pl/opony-do-samochodu/bmw/z3).

Jej celem jest wykonywanie siły, umożliwiającej nam proste i kontrolowane otworzenie i opuszczenie klapy. Hurtownicy często proponują sprężyny z tłumieniem dynamicznym, polega to na napełnieniu ich olejem, który amortyzuje ruch w końcowej fazie pracy amortyzatora. Cylinder ze sprężyną jest także wypełniony neutralnym gazem, zazwyczaj azotem. Biorąc pod uwagę nasze bezpieczeństwo radzimy zapamiętać, aby nie podejmować próby samodzielnego otwierania teleskopów, gdyż może panować tam ciśnienie 300 Bar! Poczytaj też.

Dzięki powszechnej produkcji i mało skomplikowanej budowie amortyzatory klapy bagażnika są dosyć tanie. Ich ceny dla popularnych samochodów wahają się w okolicy 5 0-7 5 zł za sztukę. Teleskop jest bardzo wytrzymały. Większość inżynierów deklaruje “żywotność” na 25-30 tysięcy cyklów pracy – co przy normalnym zużyciu stanowi żywotność mniej więcej 5-7 lat.

opona

Autor: Pete Gregoire
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki prostej budowie, montaż teleskopów jest z reguły banalny instalacja amortyzatorów jest dziecinnie prosta . Mało tego, nie są potrzebne specjalne narzędzia. Wystarczy prosty śrubokręt do za mocowania końcówek i to wszystko.

Biorą jeszcze pod uwagę atrakcyjną cenę, nie warto szukać używanych teleskopów. Nie ma pewności na jak długo nam wystarczą. Wiele modeli aut używa zbliżonych teleskopów, zatem łatwo odnajdziemy ten właściwy. W samochodach, które mają dwa teleskopy , sugerowana jest wymiana obu, aby siła sprężyn była równomierna. Wymiana samych sprężyn nie jest zbytnio możliwa . Rozsądnie jest czasem wyczyścić z brudu teleskop, ale do środka nie dotrzemy. Stąd nie jest opłacana naprawa tych urządzeń.

Ten wpis, to niezwykle wciągający materiał? Jeśli również tak uważasz, to kliknij na inny temat, a polecana strona internetowa sprawdzi się tu niezwykle.

Nabywając dwie sprężyny gazowe radzimy wybierać jednego producenta, a wcześniej sprawdzić typ i siłę teleskopu.

Nie potrzebne amortyzatory najlepiej oddać mechanikowi do utylizacji. Jeżeli szukasz sprawdzonej placówki tego typu na terytorium Wrocławia – sprawdź nabijanie klimatyzacji Wrocław