Dzięki dużej dostępności do środków pielęgnujących samochody nasze auto możemy utrzymać w odpowiedniej formie przez dość długi czas.

Sama woda to będzie za mało, żeby pozbyć się z wszelkich zanieczyszczeń. Rozwiązanie jest natomiast banalne, gdyż potrzeba użyć jeszcze szampon. Wyczyszczony już lakier do tego należy zabezpieczyć, do tego celu przeznaczone są różne woski, jakie tworzą błyszczącą powłokę ochronną.

Jeżeli zaciekawił Cię taki tekst, zobacz inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (https://www.myj-car.pl/myjnia-reczna/), znajdziesz tutaj podobne wiadomości.

Niektóre z nich są proste w użyciu, ponieważ po wymyciu pojazdu szamponem należy po prostu spłukać go rozcieńczonym w wodzie woskiem. Świetne car spa zapewniają jednak środki do konkretnych części samochodu. Osobną grupę są środki, jakie nadają się do pielęgnacji powierzchni lakierowych.

Chevrolet

Autor: Chevrolet
Źródło: Chevrolet

Należą do nich mleczka oraz pasty do polerowania, za ich sprawą można usunąć płytkie zarysowania i to nie jedynie z lakieru, lecz także z powierzchni szyb. Pośród kosmetyków do pielęgnacji samochodu nie brak preparatów do pielęgnacji felg. Są równie środki, jakie są w stanie powierzchniom opon dać bardziej świeży wygląd. Oferta chemii do czyszczenia wewnątrz dotyczy głównie wykładzin dywanowych, obicia materiałowego, jak również tapicerki skórzanej. Są to często środki takie jak płyny oraz pianki. Istnieją także specjalne ścierki do pozbywania zanieczyszczeń, które można używać bez żadnej obawy, i to na różnorakie powierzchnie w samochodzie. W przypadku tapicerki ze skóry sporo istniejących preparatów prócz właściwości czyszczących mają także możliwości konserwujące i regenerujące.

Więcej –

Specyfiki kupowane do pielęgnacji deski rozdzielczej (kokpitu) pielęgnują jak i przywracają nawierzchniom dawny połysk. Mają także działanie antystatyczne, co powoduje, że utrudniają osiadanie cząstek kurzu. Kolejną grupą środków do czyszczenia i zabezpieczenia powierzchni samochodu są różne powłoki, najbardziej ceniona jest powłoka kwarcowa. Są one najbardziej trwałe i najbardziej odporne, świetnie zabezpieczają poszczególne fragmenty samochodu. Tego typu powłoki (powłoka ceramiczna) mają trwałość nawet dwa lata, dlatego też można się spodziewać, że nasz samochód będzie lśniący jak i będzie odporny na brud na dłuższy czas – czytaj więcej.