Warsztaty samochodowe można znaleźć właściwie w każdym mieście. Oferują różnorodne usługi w zakresie napraw, wymiany różnych części oraz wykonywania kontroli. Do wyboru są serwisy autoryzowane, czyli serwisy należące do określonych marek, jak również nieautoryzowane.

Warsztaty nieautoryzowane czasami także pogrupowane są w sieci. Do najpopularniejszych sieci w Polsce zaliczyć można między innymi: AD Serwis, EuroMaster, Premio oraz Leader Service. Z warsztatów autoryzowanych jednym z najchętniej wyszukiwanych jest „peugeot serwis”, na jego witrynie WWW można znaleźć aktualne wiadomości dotyczące usług oraz dostępnych części (sprawdź tutaj) zamiennych.

Nowy kabriolet Fiat „500C by Gucci”

Autor: Fiat Auto Poland S.A.
Źródło: Fiat Auto Poland S.A.

Warsztaty i części samochodowe w KrakowieAnalogicznie jak w pozostałych dużych miejscowościach, także w stolicy Małopolski oferta dotycząca serwisowania oraz wymiany części – (zobacz części do samochodów ciężarowych) do aut jest bardzo szeroka. Wpisując w sieci hasło „części samochodowe volkswagen” uzyskuje się dużą ilość wyników. Pochodzą one z witryn sieciowych firm specjalizujących się w wymianie części jedynie do aut podanych marek, jak również punktów z bardziej zróżnicowaną ofertą. Część rezultatów to lokalizacje na planie miasta punktów, będących wynikiem wyszukiwania. Podobnie|Podobna jest w przypadku serwisów w tym mieście. Pod hasłem „Fiat serwis Kraków” kryje się kilkaset tysięcy rezultatów ze stron internetowych serwisów autoryzowanych oraz nieautoryzowanych. Wyszukiwanie dostarcza rezultatów nie tylko z samego Krakowa, ale również z pobliskich miejscowości, jak na przykład Wieliczka.

Części zamienne na terenie kraju
W całej Polsce działa bardzo duża liczba punktów, oferujących części samochodowe. Wybierając jedną markę samochodu rezultaty wyszukiwania internetowego zostaną zawężone tylko nieznacznie. W kontekście zwrotu „volkswagen części” jest ponad milion. Część punktów oferuje zamawianie części samochodowych przez Internet, co stanowi niewątpliwą, gdyż opcja zamówienia towarów bez konieczności wychodzenia z domu jest obecnie ogromnie mile widziana. Dodatkowo wprowadzane są różnego rodzaju upusty i promocje by zachęcić do kupna części samochodowych w konkretnym punkcie.