Masz przed sobą wyzwanie organizacyjne. Jesteś zobowiązany zorganizować podróż dla dużej grupy osób z twojej firmy. Nie wiesz, w co włożyć ręce jak sobie z tym poradzić. Myślisz, że chyba się nie wyrobisz, tyle bowiem przed tobą zadań do wykonania. I nawet mimo, że ogarnąłeś już większość z multum zadań nadal pozostaje najważniejsze – jaki środek transporty wybrać? Do wyboru masz kilka opcji, z których najlepsza to niezaprzeczalnie autobus. Prześledźmy jednak w skrócie także pozostałe możliwości.

autobus_wnetrze

Załóżmy, że jedziecie za granicę, do Francji. Na myśl od razu przychodzi samolot. Prawdą jest, że Polacy od lat uwielbiają latać. Wpływ na to mają niewątpliwie bardzo dobre ceny (czasami można przecież „upolować” bardzo tani bilet i polecieć za 20-30 złotych), jak i czas takiej podróży. Zamiast męcząc się innymi środkami transportu, samolot zrobi to szybko. Jednak jest to tylko pozorna szybkość, gdyż na lotnisku trzeba być znacznie wcześniej przed odlotem, zdążyć na odprawę, później czekać na bagaż. A lotniska także oddalone są od centrum, więc (w zależności od wielkości miasta, do którego lecimy) czeka nas długa droga do celu. Ponadto, ciężko znaleźć odpowiednią ilość biletów na lot, który nas interesuje. Trzeba zarezerwować bilety znacznie (link) wcześniej, ale nie wiadomo czy cena będzie się wtedy kalkulować.

Samochód także nie spełni naszych wymogów, przez zbyt duże koszty. Pociąg zaś wiąże się z uciążliwym przesiadkami. Jeśli bowiem udajemy się zagranica to nie obejdzie się bez tego rodzaju niedogodności. A zapanować nad całą grupą, która zapewne będzie rozrywkowa (w końcu podróże służbowe to okazja także do zabawy) może być trudne.

Wobec tych plusów i minusów najlepszą opcją zdaje się być wynajem autobusów. Nie dość, że można zamówić je na każdy dogodny dla nas termin, to i koszt będzie najmniejszy. Są też zalety organizacyjne. Nie ma niewygodnych przesiadek, nie ma niepotrzebnych przestojów, cała grupa jest zorganizowana i nikogo nie brakuje. Ponadto, taki wypożyczony autokar może zawieźć nas w każde miejsce, nie musi to być koniecznie duża turystyczna miejscowość. Nie musi to być wynajem autobusów z Krakowa czy z Warszawy. Nie trzeba jechać na odległe lotnisko, zamawiać wagony w pociągu i później wypatrywać, który jest nasz. Nie trzeba też brać samochodu i jechać całym peletonem. W autobusie nie dość, że podróż jest komfortowa, to jeszcze wszyscy uczestnicy, bezpiecznie dotrą do celu. Co najważniejsze, w tym samym czasie!
Autor –