Na czym polega usługa wynajmowania auta? Czy ogranicza się to tylko do wynajęcia auta, potwierdzenia otrzymania kaucji i, przy oddawaniu auta, sprawdzeniu czy nie pojawiły się żadne uszkodzenia, czy paliwo jest uzupełnione, a w środku czysto?

samochód

Autor: Matthew Bellemare
Źródło: http://www.flickr.com
Rywalizacja na rynku wypożyczalni samochodowych staje się coraz bardziej zacięta. Powstało sporo firm, a to powoduje, że oferty rywalizujących ze sobą wypożyczalni, są coraz bardziej atrakcyjne, niż były kilka lat temu. Poniżej spróbuję naszkicować kilka najciekawszych ofert.

Wartą przyjrzenia się propozycją dla klientów, dla których wypożyczalnia samochodów (tutaj zapoznasz się z ofertą) jest niejednokrotnym miejscem odwiedzin, jest opcja tzw. One Way. Jej wytyczną jest myśl, że nie każdy kto pożycza samochód (odwiedź nas), będzie chciał go aby przebyć podróż w dwie strony. Wielokrotnie chodzi o to, żeby dostać się raptem z punktu A do punktu B, lub dojechać do punktu B i w jego obrębie korzystać z pożyczonego pojazdu. Dziać się tak może w razie zakupu lotu samolotem do innego miasta, niż nasze. Mamy możliwość wówczas pożyczyć samochód (sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_myjka_domowa_techkar,2,3609) w wypożyczalni na lotnisku i oddać w innej wypożyczalni, np. w naszej najbliższej okolicy.

Inną ciekawą propozycją, którą z całą pewnością zainteresowane będą

samochód

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

firmy, jest wypożyczenie samochodu specjalnie pod własne potrzeby, np. dopasowane do charakteru prowadzonego interesu. Są wypożyczalnie, które za nas kupią samochód, specjalnie dostrojony do potrzeb wynajmującej firmy, a potem nam go pożyczą. Oferują nam także oklejenie auta reklamą naszej firmy, czy założenie instalacji GPS sprawdzającej pozycję samochodu, czy jego zużycie paliwa.

Jako klient indywidualny, też możemy mieć pewne niestandardowe warunki dotyczące wypożyczanego samochodu. Możemy jeździć z dzieckiem, które wymaga założonego fotelika. Możemy jechać całą rodziną do kurortu narciarskiego i chcielibyśmy zabrać ze sobą snowboard. Możemy też chcieć pojechać w góry z rowerami. Otóż pewne wypożyczalnie mają w swojej ofercie właśnie tego rodzaju dodatkowe wyposażenie, jak fotelik czy siedzisko dla dziecka, łańcuchy śniegowe, bagażnik na narty czy rower, a także nawigacja gps, a nawet telefon komórkowy.

Jak widać, oferty są jeszcze bardziej rozbudowane- każdy, zarówno klient biznesowy wynajmujący całą flotę pojazdów, jak i klient indywidualny, znajdzie coś dla siebie.