Każdy posiadacz rodzinnego samochodu zdaje sobie sprawę z tego, jak łatwo w nim o nieporządek. Częste przejazdy czy letnie podróże z maluchami, są jednoznaczne z niezliczoną ilością mało przydatnych gadżetów oraz toną okruchów w samochodzie. Co więcej, wielkimi krokami zbliża się wakacyjny, rodzinny wyjazd… Czy w tej sytuacji może być mowa o komforcie jazdy?

Autor: Dodge
Czas to zmienić! Skłaniamy aby na początek zapoznać się z zasadą „sześciu miesięcy”. Od jakich czynności zacząć? Od wyniesienia z samochodu wszystkiego czego nie używamy lub prawdopodobnie nie użyjemy, lecz z przyzwyczajenia wozimy ze sobą. W październiku wypakujmy płetwy, latem – skrobaczkę oraz łańcuchy do koła. Zostawmy potrzebne rzeczy, będąc przy tym rozsądnym i bezwzględnym. Wyrzućmy wszystkie śmieci – puste puszki po napojach, papierki, gazetki reklamowe. Zaprowadźmy zwyczaj wyrzucania śmieci na bieżąco, przy wysiadaniu z samochodu. Oprócz porządku, zyskamy także świeższy zapach.

Chevrolet

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl

Nie omieszkajmy zadbać o kokpit i miejsca pod podłokietnikami. To może być nadzieja na odkrycie prawdziwego bogactwa! Poza śmieciami zobaczymy tam z całą pewnością całą górę pieniędzy tudzież zapodziany pierścionek. W czyszczeniu kokpitu pomogą nam specjalne środki do czyszczenia samochodu, choćby spraye i gąbki. Preparaty te dobrze jest mieć pod ręką w samochodzie, ponieważ służą nam swą pomocą w wielu sytuacjach. Nie zapomnijmy o siedzeniach i bagażniku. Zaskoczy nas jego zawartość. Zapewne znajdziemy tam ubiegłoroczne gazety, gazetki reklamowe i inne śmieci. Być może obawiamy się, że bez łapaczy snów, kolorowych paciorków czy misiów nie poradzimy sobie w czasie jazdy, jednak więcej pewności siebie. Ruszamy w trasę! Prawda jest bolesna – takie „ozdoby” to nie tylko kicz, ale nade wszystko rozpraszacze uwagi i straszne kurzołapy.

Zapamiętajmy, jednorazowe porządki niczego nie zmienią. Auto, do którego przyjemnie się wsiada, to wynik przyzwyczajeń całej rodziny. Zapomnij o samodzielnej walce z wiatrakami i wprowadź powszechnie obowiązujące zasady, dotyczące utrzymywania porządku w waszym wspólnym, rodzinnym samochodzie. Użyteczne będą na pewno takie produkty jak ręczniki z mikrofibry.