Twoje auto jest w fatalnej kondycji? Uwierz, nie warto wkładać w niego kolejnych funduszy. Ani się nie będziesz cieszyć własnym pojazdem, ani nie wyjedziesz za daleko. Dłuższa wyprawa może okazać się niebezpieczna nie tylko dla ciebie, ale również dla jadących z tobą współpasażerów.

Powinniśmy zatroszczyć się o wspólne bezpieczeństwo, a więc nie wsiadać do niesprawnego auta. Samochód, który odmawia posłuszeństwa i ma już sporo lat, trzeba oddać do stacji, której domeną jest złomowanie pojazdów. Warszawa to tylko jedno z wielu miast, w którym można dokonać tego w sposób fachowy. O czym trzeba wtedy pamiętać oraz jakie są reguły złomowania?Pierwsza z nich to wyszukanie stosownej Stacji Demontażu Pojazdów. Najprościej szukać jej w spisie prowadzonym przez Urząd Marszałkowski. Przeważnie umieszczana jest na stronie internetowej urzędu, więc nie będziemy mieć trudności, aby ją dostać. Po wybraniu stacji powinniśmy znaleźć wszelkie wymagane dokumenty, czyli dowód osobisty, dowód rejestracyjny i kartę pojazdu.

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Dalsza artykuł Po drugie, samochód musi być kompletny. Waga pojazdu skierowanego do złomowania nie może być mniejsza niż 90 % wartości wagi, która jest zapisana w dowodzie rejestracyjnym. Za brakujące kg klient będzie zmuszony dopłacić odpowiednią kwotę, zależną od konkretnego zakładu.

Aby zgłębić informacje na przedstawiany wątek, to wcześniej poznaj inne dane na to zagadnienie – wszystko przeczytaj w witrynie (http://www.detailing-centrum.pl/).

Jednak to nadal nie koniec. Na złomowaniu auta można zarobić. Stacja Demontażu Pojazdów wypłaca każdemu właścicielowi pojazdu należytą sumę. Choć nie są to duże pieniądze, zawsze można je dołożyć do raty na kolejny samochód (projektowanie reklam na samochody) albo przeznaczyć na odrobinę przyjemności.

Czytaj także

Co więcej wiele stacji proponuje darmowe przetransportowanie pojazdu z domu właściciela, a po dokonaniu wszelkich czynności dostarcza przygotowane zaświadczenie mówiące, iż dokonane zostało złomowanie pojazdów. Łódź, jak każde miasto w kraju, jest odpowiednim miejscem do wyszukania tego typu stacji. Dlatego znajdźmy ją jak najszybciej, a wszystko pójdzie ekspresowo.
Teraz już wiesz, co należy zrobić, jeżeli potrzebne ci złomowanie pojazdów. Nowy Sącz czy Lublin – bez różnicy, gdzie chcesz pozbyć się pojazdu. Najważniejsze to zrobić to legalnie, by nie być narażonym na kary finansowe, które niewątpliwie by nas spotkały, jeżeli chcielibyśmy zdecydować się na inną drogę zlikwidowania samochodu.

Napisał