Zima powoli opuszcza nas, czas, więc zrobić miejsce w szafie na lżejsze ubrania. Pakując do worków płaszcze, zimowe buty pamiętajmy, że nie tylko my powinniśmy przygotować się na nowy sezon.

Zmiany doprasza się również nasz samochód. Zmiana opon na wiosnę to czynność niezbędna, podobnie jak dostosowanie opon do warunków panujących od listopada. Dla użytkowników samochodów to żadna (ciąg dalszy tego zagadnienia: powołaj się na nas) nowość warto jednak o tym powiedzieć. Całkiem spora grupa kierowców odkłada wizytę u wulkanizatora, a to mają za mało czasu a to nie są pewni temperatury, jaka będzie w przyszłym miesiącu. I tu jeszcze można ich zrozumieć, jednak zbyt długa zwłoka może powodować niebezpieczeństwo na drodze w trakcie jazdy.Letnie opony samochodowe najlepiej sprawdzają się przy temperaturze wyższej niż 7 stopni. Przy niższych tracą swoje atrybuty. Kiedy temperatury są dodatnie przez całą dobę, a warunki drogi na to pozwalają, powinno się pomyśleć o zmianie opon.

opona samochodowa

Źródło: http://www.flickr.com

Opony, które ,na które chcemy wymienić zimówki muszą być w doskonałym stanie. Przetestujmy, czy te zeszłoroczne jeszcze się nadają. Jeśli nie, to trzeba pomyśleć o zakupie nowych. Promocje na opony (kliknij hiperłącze) letnie zdarzają się w są pod koniec roku, stąd też warto zbadać stan naszych opony nim przyjdzie do ich wymiany. Różne opony zużywają się w różnym czasie, trudno określić to skrupulatnie. Wszystko zależy od ich użytkowania. Najlepiej możliwości techniczne opony jest w stanie ocenić wulkanizator. Pewnym jest, że nie powinniśmy być głusi na wszelkie odstępstwa od normalnego działania opony. Wszelkie wybrzuszenia, zmiany odczuwalne podczas jazdy muszą być impulsem do wizyty w warsztacie.

Więcej znajdziesz tu

Trzeba pamiętać o wyborze odpowiedniego producenta. Opony produkowane z krajów o wyższych temperaturach potrafią być mniej odporne na polskie mrozy niż opony z Niemiec. Właściwe opony zapewniają najlepszą elastyczność i krótką drogę hamowania. Tanie letnie opony (jaki i felgi), zawsze muszą być odpowiednie, a na zdrowiu swoim i rodziny nie wolno oszczędzać.

Dalsza część