Osprzęt komputerowy trzeba umieć jak najlepiej wybrać, co jednak czasem nastręcza sporo trudności osobom nie do końca obeznanym z tym zagadnieniem. Czy najbezpieczniej wybrać tani, ale nie w pełni przetestowany sprzęt czy też nastawić się wyłącznie na cenę? Najlepiej zdobyć odrobinę wiedzy w tej kwestii, dowiedzieć się o procesorach i płytach głównych, aby nie popełnić błędu w takiej materii.

Płyty ASUS z rodziny E35M1

Autor: ASUS
Źródło: ASUS
Interesujące płyty główne można dostać w niezwykle chodliwych cenach, najlepiej pasujących do wymogów i możliwości finansowych przeciętnego konsumenta. Fundamentalne przy tym jest określenie precyzyjnego przeznaczenia komputera. Czy ktoś nastawia się bardziej na granie w gry, czy raczej na pracę na sprzętach zużywających nieraz niezwykle dużo pamięci operacyjnej.

Dobra i potężna firma robiąca płyty główne czy procesory na masową skalę takie produkty posiada we własnym asortymencie bardzo spory wachlarz wysokiej klasy produktów, jakie winny zadowolić chociażby najwybredniejszych konsumentów. Ciekawą ofertą może być . Bazuje na laminacie formatu ATX , ma 5-fazową sekcję zasilania, a dla pamięci operatywnej komputera przeznaczono w niej dwa banki z obsługą 2-kanałowych zestawów DDR3-1600. Konstrukcja ta jest co ciekawe przystosowana do obsługi wielu procesorów graficznych idealnie nadających się do wykonywania obliczeń rozproszonych. Posiada aż pięć złączy PCI-Express 2.0 x1 i jedno PCI-Express 3.0 x16, do jakich wolno podłączyć nawet sześć kart graficznych. Dodatkowe zasilanie doprowadzają tutaj dwa gniazda MOLEX. Dzięki tego typu niekonwencjonalnym rozwiązaniom urządzenie nadaje się do pozyskiwania bitcoinów.

Doskonałym przedsięwzięciem może okazać się nabycie tylko chodliwych dóbr i tych docenianych przez ogrom konsumentów., spokojnie wolno tu zaliczyć choćby coś takiego jak płyta Gigabyte GA-Z87-HD3 (). Posiada ona model płyty głównej z układem logiki Intel Z87 Express, zrobiony w technice Gigabyte Ultra Durable 4 Plus. Model o nazwie GA-Z87-HD3 umożliwia sprawną obsługę procesorów Intel Core czwartej generacji. Jest on utworzony w tak zwanym formacie ATX i zaopatrzony w podstawkę LGA1150.

Przed dokonaniem zakupu można również popytać użytkowników na forach poświęconych komputerom. Niewątpliwie da się tam znaleźć cenne informacje o tym czy płyta ASROCK z77 EXTREME4 będzie odpowiadała wymogom danego klienta. Doświadczenia forumowiczów ,a także porady niewątpliwie okażą się cenną wskazówką w wyborze najdoskonalszego sprzętu, którego zakupu nie będzie trzeba potem żałować. Użytkownicy forum którzy codziennie i osoby, jakie są cały czas na bieżąco z rynkiem nowych technologii, będą także znakomitymi doradcami w sprawach wyłonienia należytych artykułów, a także wybornym źródłem wskazówek co tego jak zadbać o daną płytę i jakie zalety posiada płyta ASRock H61 Pro.

Rady fachowców na temat płyt okazują się w większości wypadków równie ważne. Da się je odnaleźć przykładowo w różnych artykułach w prasie oraz broszurkach reklamowych IT i ICT.