Na rynku fotograficznym znowu ukazały się najnowsze modele w segmencie lustrzanek. W tym zestawieniu przyjrzyjmy się przedsięwzięciom Nikona, zaczynając od kosztownego – pełnoklatkowego korpusu D800, który od swojej premiery współzawodniczy z EOS 5D Mark III Canona o zbliżonych parametrach użytkowych.

aparat nikon

Czym wyróżnia się lustrzanka cyfrowa Nikona? To, co jest rewolucyjnym rozwiązaniem to matryca CMOS o wysokiej rozdzielczości 36,3 MP, która doskonale sprawdza się w zakresie fotografii studyjnej czy reklamowej, zapewniając użytkownikowi najlepszą jakość zdjęć. Drugim, ale niezaprzeczalnie jednym z największych walorów wybranego modelu jest możliwość redukowania szumów, który sprawdza się nawet przy wysokiej czułości ISO. Zapewniają nas o tym próby wykonywane na obu modelach, które zdecydowanie pokazują, że w tym przypadku lustrzanka Nikon D800 nie ma sobie równych i można nią tworzyć dobre zdjęcia nawet przy marnym oświetleniu. Ostatnim punktem programu jest nowoczesny autofocus, pozwalający na tworzenie obrazów o różnym polu ostrości i z unikalną głębią kolorów.

Następny w kolejności aparat cyfrowy Nikon jest produktem niższej klasy niż poprzednik. Niemniej jednak typ D7100 to całkiem porządna i profesjonalna lustrzanka, którą wyposażono w matrycę CMOS o rozdzielczości 24,1 megapikseli oraz ulepszony system autofocus. Korpus nie posiada optycznego filtru dolnoprzepustowego, co umożliwia lepsze wykorzystanie funkcjonalności matrycy oraz pozwala uzyskać oczekiwaną ostrość obrazów, nawet przy ich najwyższej rozdzielczości.

Poza tym obudowa aparatu i podzespoły wykonano z najlepszej kategorii materiałów, co przyczynia się do tego, że aparaty Nikon D7100 są odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych oraz kurzu. Jedną z największych wad aparatu jest kiepska praca autofocusa w trybie filmowania, toteż model nie może być używany do kręcenia wzbogaconych o ruch obrazów. Posiada, z kolei, większy zakres czasu nagrywania niż podobny sprzęt tej klasy oraz dwa sloty SD, umożliwiające użytkownikowi rejestrację dużo dłuższych filmów.

nikon-zdjęć

Ostatni, a równocześnie najtańszy z porównywanych korpusów to Nikon D5200, zaprojektowany dla amatorów filmowania. Lustrzanka została wyposażona w matrycę CMOS (rozdzielczość 24,1 MP) oraz efektywny procesor EXPEED 3, umożliwiający natychmiastowe konwersje obrazów. Nikon D5200 może się również pochwalić ruchomych wyświetlaczem LCD i możliwością rejestrowania obrazów D-Movie w rozdzielczości Full HD. W ciągu nagrywania możemy przetestować kilka programów tematycznych, automatycznie dostrajających sprzęt do naszych wymagań, jak nowoczesną funkcję D-Lighting.
Wypróbowanym pomysłem jest też 39-polowy autofocus, który umożliwia osiągnięcie oczekiwanej ostrości obrazów w chwili przełączenia trybu zdjęć na tryb filmowania. Ze względu na zaawansowaną funkcjonalność, Nikon D5200 mieści się na wysokiej pozycji pośród profesjonalnych aparatów dla laików i choć droższy może rywalizować z produktami pozostałych koncernów.

Lustrzanki cyfrowe Nikona utrzymują standard i cieszą się dużym powodzeniem wśród fotografujących.

Wykonasz krok do przodu, jeżeli obejrzysz, co zawiera praktyczna oferta. Sprawdź, że naprawdę informacje tam zawarte są istotne.

Solidnie zbudowane, wyposażone w zaawansowane funkcje oraz ciągle niezawodne aparaty to najlepszy sprzęt dla profesjonalistów.