Kupując nowy tablet konsumenci muszą stanąć przed trudnym wyborem, czy zakupić urządzenie znanej firmy, lecz jednocześnie więcej kosztujące, czy zdecydować się na produkt jakiegoś nieznanego wytwórcy. Przeważnie ta druga opcja jest znacznie tańsza, lecz ryzykuje się tym, że urządzenie nie do końca będzie porządnie zrobione i sprawnie działające. Za kwotę dwustu złotych można się już stać właścicielem nowego urządzenia, takiego jak na przykład Tablet Cavion Base 7, jak na swoją cenę urządzenie to ma dość dobre parametry.

ASUS MeMO Pad HD7

Autor: pestoverde
Źródło: http://www.flickr.com
Ekran o 7-calowej przekątnej i 4G zainstalowanej pamięci pozwolą na wygodne oglądanie internetowych stron i pogranie w proste gry. Oczywiście na pogranie w nowe gry raczej nie ma szans, lecz w końcu nie do tego ten sprzęt (Tablet ASUS MeMO Pad HD 7 (ME173X-1B012A)) jest wyprodukowany. Ciekawą cenę mają także tablety innego taniego producenta, czyli GoClever. Są one dość popularne w naszym kraju i mają pochlebne recenzje klientów. Mniej niż pięćset złotych za mający 10 cali Tablet GOCLEVER TERRA 101 (TAB TERRA 101 KB) to mocno kusząca cena, a sam sprzęt funkcjonuje dość sprawnie i szybko.

Wprawdzie zastosowana pamięć i układ procesora nie należą do najbardziej wydajnych, ale dobra optymalizacja parametrów systemu sprawiła, że nie ma problemu z używaniem bardziej wymagających aplikacji, a i sporo gier bez żadnych problemów będzie na nim działać. Tablet GoClever Tab T76 GPS TV (T76GPSTV) to mniejsze rodzeństwo wcześniej opisywanego urządzenia z matrycą o 7 calach przekątnej. Ten tablet także bardzo dobrze wypadał w najróżniejszych wydajnościowych testach , a i użytkownicy nie powinni narzekać na to jak działa. Odnośnie tematu również tu: Tablet Tab T76 GPS TV (T76GPSTV).

Również firma Asus postanowiła zaproponować tańsze, a jednocześnie solidne i wydajne urządzenie. Tablet ASUS MeMO Pad HD 7 (ME173X-1B012A) to jedna z najnowszych propozycji tej firmy, która szturmem się wdarła na tabletowy rynek i zrobiła na nim dużo zamieszania. Oprócz tego, że tablet Asusa posiada mocne parametry, szybki procesor i sporą pamięci, to jest również bardzo ładnie zaprojektowany i dostępny w paru różnych wersjach kolorystycznych.