Żyjemy w czasach wielkich możliwości. Nieważne jak poważnie zabrzmiały te słowa należy przyznać, iż rozwój nowych technologii uczynił spore zmiany.

To, co jeszcze wczoraj uchodziło za telefon komórkowy w dniu dzisiejszym nazywane jest „cegłą”. To, co jeszcze niedawno było określane szczytem technologii obecnie budzi uśmiech politowania. Dawniej zmiany technologiczne nigdy nie zachodziły tak prędko, to nie znaczy, że jest to jakiś ewenement, bo wydaje się, iż przyszłe zmiany będą jeszcze bardziej rewolucyjne, jeszcze bardziej błyskawiczne… A kiedy nastąpi koniec? Wielu uważa, iż jak stworzymy sztuczną inteligencję, jaka nas zastąpi i wykluczy… Może nie będzie tak źle…

android

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego momentu technologia nam nie zagraża, więcej z niej korzyści niż kłopotów. Co byśmy na przykład zrobili bez GPS-a. Weźmy dla przykładu sygic. Jest to najbardziej znana aplikacja do nawigacji bez pośrednictwa internetu. Przy pomocy tego typu aplikacji sygic już na zawsze (i to zupełnie darmowo) otrzymujesz szeregwiele bardzo potrzebnych pomocy: mapy, znaczenie ważnych punktów, planowanie tras i tak dalej (Zobacz na tym portalu).

Każda z tej pomocnej funkcji jest naprawdę wysokiej jakości. Możemy z nich korzystać na tablecie i smartfonie, nie jest niezbędne połączenie z Internetem. Ta aplikacja to tylko jeden z wielu przykładów, jak łatwo można dostać coś tak zaawansowanego technologicznie, i to za darmo. Wiadomo, że wiele aplikacji dostaniemy za określoną kwotę, jednakże darmowych możliwości jest tak dużo, iż nie sposób chyba każdej z nich sprawdzić. Już nawet branżowe portale internetowe sprawdzają co miesiąc nowe, najlepsze aplikacje, aby nie pogubić się w gąszczu tych niezwykłych możliwości. Mimo tego, i tak nie da się nie przeoczyć wszystkiego. To na pewno potwierdzą ludzie zawodowo zajmujący się tym zjawiskiem.

Supertelefon z układem Tegra 3

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

Co znamienne, młode osoby potrafią się zgubić w tym całym „technologicznym zamieszaniu”, jednak, co mają poradzić ludzie wiekowi, którzy przyszli na świat w zupełnie odmiennych czasach. Dla nich dobrodziejstwa aplikacji, najnowszych wynalazków są często bardziej męczące niż pomocne. Najczęściej, gdy już się decydują na przykład na smartfon, to rozpracowywany jest przez najmłodszego członka rodziny. Trudno się dziwić, dzisiejsi dwudziestolatkowie narodzili się w świecie, gdzie internet istnieje na równi ze światem rzeczywistym. Można powiedzieć nawet, że jakkolwiek wiekowi ludzie świetnie odnajdują się w realności, tak dla młodych osób bardziej rzeczywistym jest świat wirtualny.