Ustalenie, który telefon, tablet czy smartfon daje najlepsze możliwości, jest zadaniem fachowców tworzących takie rankingi. Ponieważ rankingi są kwestią dyskusyjną, nigdy w głównej „dziesiątce” nie znajdą się wyłącznie niezawodne, za to w pełni uniwersalne modele. Wątpliwości będą dotyczyły modelu zajmującemu aktualnie pierwsze miejsce.

Smartfon Huawei Ascend P6

Autor: Huawei
Źródło: Huawei

Patrząc obiektywnie, rankingi tworzone są przez najlepszych ekspertów, przydzielających punkty w kolejnych statystykach dość racjonalnie. W sieci wyszukamy dużo forów tematycznych i rankingów, zajmujących się pozycjonowaniem telefonów i smartfonów, także w okresach czasowych (miesiąc, rok).

Spróbuj Identycznie jak z telefonami klasycznymi, biorąc pod lupę smartfony, ranking tych modeli będzie zawsze się różnił. Kolejne zestawienia pozwalają wyciągnąć kilka logicznych wniosków.

Na kilku rankingach smartfonów w ścisłej czołówce znajdował się model Xperii Z. Rankingi prezentują różne oceny, jedne uwzględniają kilka pomniejszych kryteriów (jak stupunktowe kolumny za baterię, internet, ergonomię, sklepy z aplikacjami oraz powiązanie ich wszystkich z ceną modelu), niektóre polegają na jednej, całościowej ocenie w postaci np. określonej liczby gwiazdek itp.

Tablet Samsung GALAXY Tab

Autor: Samsung
Źródło: Samsung

Posiadacze telefonów mają swoje fora tematyczne i porównywarki gabarytów.

Kliknij ten link – więcej zobaczysz w serwisie (https://www.vectorsoft.pl/), który znajdziesz w tamtym serwisie. To będą analogiczne wiadomości, więc zapewne je też uznasz za ciekawe!

W ten sposób potencjalny posiadacz modelu Nokia c5-03 spotka się z opiniami o słabszej muzyce, wielu kolorach i trwałej obudowie, z kolei Samsung Wave 2 wywoła u jego posiadaczy lęk przed zarysowaniem ekranu, czy niezadowolenie z krótko-zasięgowego bluetootha. O ile wspomniane przykłady obu potentatów telefonicznych dotyczą klasycznych modeli swojego czasu, porównać można także egzemplarze z wyjmowaną klawiaturą, jak Nokia E7. Sprawdź i ciesz się z rozmów.

Klawiatura QWERTY, kolor, obudowa, również proporcje – estetyka ma także istotne odzwierciedlenie przy wyborze telefonu. Pozostałe parametry, z megapikselami w aparatach i gigabajtami w kartach pamięci, stanowią niepoliczalne pole do wymiany poglądów dla zaawansowanych użytkowników wybranych modeli. Wraz ze standardami rosną nie tylko koszty usługi, także eksploracji smartfonu. Zachęca to producentów do konstruowania pojemniejszych kart, lepszych aparatów, bardziej wytrzymałych baterii itd.