Radiotelefony, określane popularnie jako krótkofalówki, są bardzo specyficznymi urządzeniami. Ich zasadniczą rolą jest umożliwianie komunikowania się na odległość. Aktualnie w jakimś stopniu przyrządy te zostały zastąpione przez popularne komórki, jednak również w stosunku do nich krótkofalówki posiadają wiele zalet. Ich wykorzystywanie kojarzy się nierzadko z czasami wojen światowych.

Faktycznie w czasie trwania wojny urządzenia te wykorzystywane były jako główny środek komunikacji na odległość. Na tym także częściowo polega ich przewaga nad dzisiejszym telefonami bezprzewodowymi. Działanie popularnych komórek zależy od obecności i działania odpowiednich urządzeń nadających sygnał. Zasada działania radiotelefonów jest zupełnie inna, przez co mogą one funkcjonować bez pomocy innych przyrządów.

Radiotelefony w rozrywceRadiotelefony, bo tak także nazywa się krótkofalówki sklep, na dzień dzisiejszy bardzo często w różny sposób stosowane są do rozrywki. Niektórzy mieli do czynienia z takimi urządzeniami w młodości. Zupełnie prymitywny „model” radiotelefonu do zabawy dla najmłodszych składał się z dwóch kubków po jogurcie i długiego sznurka. W późniejszych czasach pojawiły się także pierwsze walkie-talkie dla najmłodszych w formie małych, kolorowych urządzeń o małym zasięgu. W gronie dorosłych także stosunkowo często urządzenia te używane są do celów rozrywkowych. Mogą na przykład służyć jako kanał komunikacyjny łączących uczestników zabawy w terenie czy rozgrywki w paintball.

Czyżby na danej stronie (http://c-l.pl/zelkoty-topcoty/) coś Cię zaciekawiło? Masz ochotę dowiedzieć się dużo szczegółów na ów temat? Nie ma przeszkód. Należy jedynie wejść w poniższy link.

Przyrządy tego rodzaju produkowane są między innymi przez firmę Hytera.

Producenci i sprzedaż
Obecnie jest sporo miejsc, w których można nabyć walkie-talkie, zarówno profesjonalną, jak i w celach rozrywkowych. Działają przykładowo specjalne sklepy, które sprzedają towar tego typu, także w Polsce. Z pewnością również popularnym sposobem kupowania sprzętu tego rodzaju jest kupowanie go za pośrednictwem Internetu. Sklepów w sieci z tego rodzaju towarem jest bardzo wiele, kupić tam można urządzenia profesjonalnych i szanowanych za granicą marek, takich jak na przykład radiotelefony. Korzystanie z takiego sklepu jest bardzo komfortowe, na przykład ze względu na opcję dostarczenia urządzenia do domu. Poza tym aktualnie bardzo często i w różnych aspektach stawia się na opcję nabywania bez wychodzenia z domu.