Zwiększająca się ilość mobilnych tabletów oraz komputerów zaczęła sprawia, że coraz częściej występuje konieczność zamontowania w domu czy biurze bezprzewodowego routera. Urządzenia te mają niewielkie rozmiary, przyłącza się do nich łącze internetowe z zewnątrz i po odpowiedniej konfiguracji można zacząć korzystać z większej ilości urządzeń.

Zakupy online

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną zaletą routerów jest możliwość użytkowania sieci wi-fi, sprzęty nie muszą fizycznie być podłączone za pomocą przewodów, ale mogą się łączyć bezprzewodowo. W sprzedaży jest bardzo duża ilość najróżniejszych routerów, które różnią się parametrami i dodatkowymi funkcjami.

Część z nich, jak na przykład Router Asus RT-N16 (90-IG0D002M01-3EA0Z) posiada dodatkowo serwer masowej pamięci, który pozwala na przechowywanie plików z przyłączonych do routera sprzętów. Model ten wyposażony jest w potrójną antenę, zapewniającą mocny i stabilny sygnał, przez to doskonale sprawdzi się w większych mieszkaniach czy biurach. Jest bardzo łatwy w konfiguracji, oczywiście obsługuje większość najważniejszych protokołów bezpieczeństwa i posiada wejście USB.

Do podobnego zastosowania można wykorzystać Router Tp-Link TD-W8960N. Ten model jest zgodny ze standardem ADSL2+ i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w mieszkaniu lub małej firmie. Łatwa konfiguracja zapewnia szybkie utworzenie bezprzewodowych sieci, a funkcja dzielenia plików przyda się, gdy z sieci korzystać będzie kilku użytkowników. Ten model routera jest dwu antenowy, analogicznie jak inne urządzenie tego typu, czyli Router Tp-Link TL-MR3420. Oprócz zwykłych funkcjonalności Tp-link umożliwia wykorzystanie sieci 4G, starczy przyłączyć do niego odpowiedni modem i cieszyć się szybkim, mobilnym internetem, sama konfiguracja jest intuicyjna i prosta. W kwestii mobilności bardzo ciekawe możliwości posiada Router ZTE MF (). On także obsługuje współdzielenie mobilnego internetu 3G, ale dodatkowo producent wyposażył go w baterię. Przez to router można w dowolnym momencie odłączyć z sieci i zabrać ze sobą, dzięki 3G można korzystać z jego funkcji niezależnie od miejsca.