Dzięki rozwojowi technologicznemu, zastępujemy swoje komórki sprzętami nowszej generacji. Małe, klawiszowe komórki odchodzą w niepamięć, zaś typowe telefony – dotykowce mają dużą konkurencję w smartfonach, tabletach, iPadach.

Lenovo Yoga Tablet8 4

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Technologiom przestają się opierać kolejni klienci. Przyciągnięci przez reklamy, różnorodność modeli zadają sobie pytanie jaki smartfon byłby dla nich najlepszy? Z założenia smartfon jest to mały, kompaktowy telefon obsługujący internet, maile i czego jeszcze dusza zapragnie. Łączy on funkcje przenośnego telefonu i przenośnego komputera.

Zadajmy pytanie pomocnicze – smartfony 2014? W zestawieniu obu sprzętów pod względem funkcjonalności smartfonowi zdecydowanie bliżej jest do komputera – oczywiście ruchomego, spokojnie wchodzącego do kieszeni.

Podobnie jak wersje stacjonarne i klasyczne netbooki, smartfon posiada kompleksowe aplikacje i konkretny, skonfigurowany system operacyjny, który umożliwia mu funkcjonalność i odpowiednią aktualizację. To czyni go atrakcyjniejszym, lepiej znoszącym technologiczny wyścig od typowych telefonów komórkowych. Standardowego Galaxy, LG czy Nokię dostaniemy już do 1000 złotych, egzemplarze z lepszymi gabarytami sięgają już kolejnego tysiąca w górę.

Smartfon

Autor: Maik Meid
Źródło: http://www.flickr.com

Posiadacze, którzy w urządzeniach na pograniczu telefonów i komputerów, wolą funkcjonalność tych drugich, postawią na tablety. To rozwiązanie zwłaszcza dla zwolenników multimediów, filmów, choćby wcześniej nie wiedzieli w ogóle co to jest tablet, o tym jak go rozgryźć nie wspominając. Nie są to gadżety do kieszeni, tak jak małe smartfony. W odróżnieniu od przenośnych laptopów i mniejszych netbooków, nie mają one klawiszowej klawiatury. Przypominają mobilne ramki z dotykową klawiaturą i zakodowanym systemem (Android, Windows). Dzięki nim niejeden wyjazd czy szkolenie wdrożeniowe okaże się przyjemniejsze i łatwiejsze.

Pozostaje dywagacja – tablet? Komentarze i porady zaczynają się od… pytań od preferencji i warunków użytkowania. Rynek ofert internetowych daje nam nieograniczone możliwości wyboru, z uwzględnieniem parametrów i warunków eksploatacji. Głównie od tych warunków użytkowania zależeć będzie koszt każdego takiego maleństwa, na które się zdecydujemy podczas zakupów.

Źródło: