Jeśli chodzi o rynek, który najszybciej się rozwija to na pewno w ścisłej czołówce jest branża technologiczna. To co miało miejsce w ostatnich kilku latach możemy nazwać prawdziwym „boomem”.

Pisanie na klawiaturze

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dużo nowatorskich projektów, fantastyczne wynalazki i komputery, a w ostatnich kilku latach aplikacje. Czas w technologii płynie zdecydowanie szybciej niż w codziennym życiu. Kto jeszcze wspomina wielkie, kwadratowe komórki, a takiego rodzaju istotnie były, kiedyś zaś marzyło się o nich. W dzisiejszych czasach co najwyżej przeznaczone są jedynie do jakiegoś muzeum.

W rzeczywistości, rewolucja rozpoczęła się od kiedy powszechny stał się Internet. To on wszystko zrewolucjonizował nie zostawiając wątpliwości, jakie medium będzie rządziło w przyszłości. Co prawda, początki nie były jakieś łatwe i bezproblemowe, był nawet taki okres, gdy przepowiadano globalnej sieci koniec, lecz jak się okazało były to tylko, niepodparte faktami brednie. Obecnie życie bez Internetu jest jak istnienie gdy brak powietrza. Może to zbyt

Laptop na stole kuchennym

Autor: Ishai Parasol
Źródło: http://www.flickr.com

duża przesada, ale popatrzmy jak przez ostatnie dekady uzależniliśmy się od wyszukiwarki, w której wszystko możemy znaleźć, od dokonywania zakupów w Internecie, do utrzymywania kontaktów, które zapewniają nam tak zwane social media.

Trudno również sobie wyobrazić niektóre sfery życia bez aplikacji. Dopiero obecnie można się przekonać, jak te drobne urządzenia, jak smartfony czy tablety (więcej) pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Wyposażone w darmowe (lub płatne) aplikacje są w stanie pomagać w każdej sferze życia. Co do sieci internetowej to ciężko znaleźć miejsce na ziemi, gdzie nie ma sieci. Oczywiście, są ludy, które nie wiedzą nawet, co to jest telewizor czy radio, niemniej to są zamknięte środowiska, ciężko jednakże znaleźć kraj, w którym usługi internetowe byłyby bardzo ciężko dostępne. W jednym kraju jest korzystniej, w drugim gorzej, niemniej prawie wszędzie można się spodziewać, że połączymy się ze światem za pomocą Internetu.

W tym nowym świecie powstały wielkie firmy i wspaniałe idee. Jedną z nich jest na pewno sposób prowadzenia firmy Apple przez Steve Jobsa. Choć ten wybitny przywódca już nie żyje, to po dzień dzień przywołuje się jego postać, jako wzór do naśladowania dla wszystkich, którzy pragną kreować porywające narracje o produkcie. Nie dziwne, że komputery Apple (np takie) cieszą się obecnie wielkim zainteresowaniem, sama firma Apple to obiekt kultu wielu ludzi. Jak się kupuje komputer tej marki to nie dokonuje się normalnej transakcji, kupuje się pewien styl życia, który tak pięknie zreferował Steve Jobs.