Nastały czasy, w jakich dostęp do sieci staje się dla wielu z nas priorytetem. Pragniemy stale być na bieżąco – zarówno z wiadomościami z kraju oraz ze świata, jak też z indywidualną skrzynką mailową. Doceniamy możliwość bezustannego kontaktu z najbliższymi i sprawdzenia każdej informacji, jakiej obecnie potrzebujemy – np. ceny potrzebnego nam produktu. Z tego powodu coraz częściej zastanawiamy się, który gadżet najpełniej spełni nasze wymagania. Do dwóch najbardziej lubianych – poza smarftonami – należą netbooki oraz tablety. Który z nich powinniśmy wybrać i na jakie sprawy zwrócić uwagę, jeśli chcemy mieć pewność, że podjęliśmy prawidłową decyzję?

tablet

Autor: Asus
Źródło: Asus
Pierwszym elementem jest wielkość urządzenia. Tablety są znacznie bardziej wygodne w użytkowaniu i transporcie, gdyż wyróżnia je niesłychana lekkość oraz smukłość. Netbook także nie będzie dużym ciężarem w torbie bądź w plecaku, jednak to właśnie tablety pc wygrywają w tej konkurencji – tablet graficzny piórkowy.

Czy chciałbyś sprawdzić tę problematykę z całkowicie odmiennej perspektywy? Jeśli tak, to sprawdzi też wpisy z serwisu, które odnajdziesz po kliknięciu tutaj.

Kolejny istotny czynnik to jakość obrazu. Nie zależy to w dużej mierze od rodzaju urządzenia, lecz raczej od jakości gadżetu, który zechcemy kupić. Jeżeli wybierzemy sprawdzoną markę, która produkuje dobrej jakości sprzęty, niewątpliwie nie zagraża nam zawód. Idealna jest rozdzielczość full HD, która zagwarantuje nam niezrównaną przyjemność przeglądania stron internetowych i oglądania zdjęć czy filmów. Co dalej?

Trzeba pamiętać o samej wygodzie wykorzystywania urządzenia. Z reguły tego rodzaju gadżetów używamy w wolnym czasie, m.in. w domu siedząc w fotelu albo podczas podróży do pracy, jeżeli poruszamy się za pomocą komunikacji miejskiej lub jedziemy samochodem, ale nim nie kierujemy. Niektórzy uskarżają się, iż na tabletach nie zawsze wygodnie się pisze z racji klawiatury, w którą innowacyjne netbooki są zaopatrzone.

netbook

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Jednakże jest to kwestia przyzwyczajenia i jeżeli pisanie ogranicza się do przesłania wiadomości czy znalezienia czegoś w przeglądarce, każde z urządzeń będzie stosowne.

Dzięki orientacji, na co zwrócić uwagę, decyzja będzie łatwiejsza. W związku z powyższym – który gadżet – informacje – zakupić? Jeśli obowiązkowo niezbędny jest nam komputer, zdecydujmy się na netbook, w innym razie tablety graficzne niewątpliwie idealnie spełnią swoją rolę, szczególnie, iż są najbardziej mobilne oraz poręczne.