Zastanawiasz się, jaki prezent kupić siostrzeńcowi? Nie od dzisiaj na pewno każdy dobrze wie, że jednym z najmilszych i najbardziej trafionych prezentów niewątpliwie będzie fantastyczna konsola do gier. Obecnie większość chłopaków spędza mnóstwo czasu grając w gry. Jeżeli z okazji gwiazdki podarujesz mu właśnie najnowszą konsolę, bez wątpienia będzie wielce zadowolony.

konsola

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiesz jednak, jaką konsolę zakupić? Obecnie na rynku istnieją wyłącznie dwaj gracze – konsole Xbox i Sony Playstation – gry na playstation. Decydując się na wybór konkretnej z nich warto pamiętać, że niektóre gry będą działać wyłącznie na konkretnym modelu konsoli. Dlatego właśnie przed zakupem urządzenia trzeba dyskretnie dowiedzieć się, w jakie gry najczęściej gra Twój siostrzeniec. Od tego w wielkiej mierze będzie uzależniona decyzja o kupnie konkretnej konsoli. Do konsoli bez wątpliwości warto także zakupić kilka gier. Warto pamiętać, że producenci konsol do gier nakładają na sprzęty różnego rodzaju ograniczenia, które mają zapobiegać piractwu.

Dlatego najnowsze modele konsol nie będą w stanie otworzyć gry, która jest spiratowana. Do poprawnego działania konsola Xbox potrzebuje dostępu do internetu. Bez tego utrudnione jest granie w niektóre gry. Xbox musi łączyć się z witryną Microsoftu co dwadzieścia cztery godziny jeżeli chce się grać codziennie. W przypadku Sony Playstation nie ma takiego wymagania, jednak z drugiej strony konsola czasami nie pozwoli także na uruchomienie oryginalnej gry pożyczonej od kolegi. Sony stworzył na każdej konsoli specjalną bazę przyjaciół – kiedy doda się do niej konkretną konsolę, dopiero wtedy można

konsola

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com

uruchomić daną grę na tym urządzeniu.

Lista przyjaciół może zawierać maksymalnie dziesięć osób. Kiedy zatem chcesz kupić swojemu chrześniakowi konsolę na urodziny, dobrze zorientuj się na początku, jakich konsol używają jego koledzy.

Jeśli jest w przedstawianym artykule coś wartościowego dla Ciebie, to bez wahania zobacz obowiązkowo również tamto opracowanie (http://www.autopietrzak.pl/) – w nim także zobaczysz wiele podobnych wiadomości.

Oprócz tego warto wiedzieć, w jakie gry chce grywać. Kiedy będziesz dysponować tymi wszystkimi informacjami, dopiero wtedy możesz rozpocząć poszukiwania konsoli w dobrej cenie. Każdy chłopiec bez wątpienia ucieszy się z takiego prezentu.