Kalifornijska marka Apple znana jest z wysokiej klasy sprzętu elektronicznego. Jej wytwory są popularne szczególnie w gronie artystów, muzyków i miłośników sprzętu komputerowego, powszechnie nazywanych „geekami”. Komputery stacjonarne i przenośne firmy znane są ze stabilności działania, potężnej pamięci i przede wszystkim bardzo estetycznego designu. Firma jest ponadto jednym z największych producentów telefonów komórkowych i przenośnych urządzeń zwanych tabletami.

ipad Apple- sklep i-sklep

Miłośnicy muzyki także znają tę firmę, głównie ze względu na cyfrowe odtwarzacze muzyczne o znacznej pojemności. Ponadto wszelkie urządzenia firmy obsługują specjalnie stworzony system operacyjny, co umożliwia łatwą współpracę między każdym z nich. Pasjonatom nowoczesnego sprzętu polecamy odwiedzić stronę www:

Najważniejsza część firmy

Apple zaczynało od wytwarzania komputerów stacjonarnych i do dziś jest to jeden z najistotniejszych kierunków w funkcjonowaniu marki. Macbooki, bo tak nazwane zostały te komputery, są maszynami popularnie spotykanymi np. w pracowniach fotograficznych. Z uwagi na inną architekturę od typowego urządzenia z rodzaju PC, macbook potrafi przy zastosowaniu tych samych składników uzyskać dużo wyższe osiągi. Ze względu jednak na większą od typowego komputera cenę, nieczęsto widuje się tego typu urządzenia w domach.
Frima wytwarza również kilka modeli laptopów, ostatnio wielką popularność osiągnęły jednak ipady, które łączą funkcjonalność przenośnego laptopa z wyświetlaczem dotykowym z rewolucyjną technologią multitouch. Mnogość wykorzystań ipada oraz jego niewielkie rozmiary powodują, że jest on bardzo popularny przykładowo w gronie biznesmenów, realizatorów dźwięku czy wszystkich tych, którzy potrzebują przenośnego urządzenia z dotykowym ekranem. Najlepsze oferty znajdziesz tutaj.

Inne produkty

komputery

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Produkty firmy Apple to nie tylko laptopy i sprzęt mobilny. Zupełną rewolucję w dobie plików mp3 zapoczątkował wprowadzony przez Apple odtwarzacz multimedialny iPod. W przeciwieństwie konkurencji, iPod stosował dysk twardy (zamiast pamięci flash), co gwarantowało kilkakrotnie większą pojemność od konkurencyjnych tego typu urządzeń. Prawdopodobnie to dzięki temu wynalazkowi pliki formatu mp3 osiągnęły tak dużą popularność, zmieniając rynek muzyczny na całym świecie.