Nowoczesna technika zadziwia nas niemal dzień w dzień, bo co rusz słyszymy o czymś innowacyjnym, interesującym, o czymś co wydaje się epokowym wynalazkiem. I takie właściwie jest, ale krótkim czasie staje się znacznie bardziej rozpowszechnione. Tak przykładowo było z narzędziami, które już w sumie każdy używa, jak komputery, tablety czy telefony dotykowe. Czy tak samo będzie z całkiem nowoczesnymi i intrygującymi wynalazkami, jak drony?

DJI Phantom 3 Profesional

Autor: Compudemano
Źródło: http://www.flickr.com

Przyszłość pokaże, niemniej już dzisiaj znacznie więcej osób korzysta z tego typu narzędzia. Dobrym efektem jest DJI Inspire One. Jest wyposażony w kamerę nagrywającą wideo o wysokim standardzie 4K, ma tez gimbal który może stabilizować obraz. Standardowa wersja nie jest specjalnie dla każdego, bo jej koszt szacuje się niemal 3000 dolarów. Najbardziej istotną zmianą w odniesieniu do wcześniejszych modeli dronów tej firmy jest zastosowanie w Inspire jednej kamery, która wspiera standard 4K. Zobacz też dron – przejdź – Phantom 3.

GoPro Hero 4 Silver Teardown

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Filmy w takiej rozdzielczości mamy szansę tworzyć w takiej rozdzielczości z wysoką szybkością dwudziestu czterech lub nawet trzydziestu klatek na sekundę. Jeżeli z kolei mówimy o obrazach Full HD i HD to dane są jeszcze ciekawsze, prędkość taka wynosi nawet do 60 k/s. W kamerze jest obiektyw o polu widzenia 94 stopni, z kolei na jego budowę optyczną składa się 9 soczewek ułożonych w 9 grupach. Przetwarzanie obrazu jest też z najwyższej półki, ponieważ odpowiedzialna jest za to matryca CMOS Sony EXMOR. Inny ciekawy model to nie dron, ale pierwsza kamera GoPro z bardzo praktycznym, dotykowym ekranem LCD. Gopro hero 4 silver zapewnia doskonałą odporność na składniki zewnętrzne, odporny jest na wodę nawet na głębokości 40 metrów.

Przejdź do artykułu, który znajduje się pod tym linkiem i czytaj tu (https://www.firetms.com/) na ten temat, który na pewno Cię zaciekawił. Nie zwlekaj!

Fotografie wykonuje doskonałe, gdyż potrafi zapisywać klatki wielkości 12MP z prędkością do 30 na sekundę.

Jednocześnie, to również tryb Super view, który dobrze rejestruje wszystkie momenty z życia. Można dobierać szerokość kadru, na przykład niezwykle szeroki lub średni. możliwy jest także tryb Auto Low Light, który świetnie działa w gorszych warunkach oświetleniowych dopasowując ilość klatek. To tylko niektóre zalety tego typu urządzeń, najważniejsze jest to, że są one trwałe i bardzo nowoczesne i coraz bardziej dostępne dla dużej grupy ludzi.