Czas pędzi coraz szybciej, już utrudnia rozeznanie, a co dopiero złapanie go, aby choć na jakiś czas zatrzymać. Takie marzenia plątają nam się w głowie, gdy jest nam dobrze, gdy chcielibyśmy, aby przyjemny stan nigdy się nie skończył. Z drugiej natomiast strony, czas się dłuży, mógłby już dać spokój i trochę podkręcić tempo. Tak myslimy, w momencie gdy jest nam źle, gdy czas płynie bez końca, kiedy bezczynność i niepokój rozlewają swoje zbędne kilogramy na naszym życiu. To wszystkonieubłagany czas… Nie ma na niego mocnych.

zegarek bisset

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Są plemiona, dzikie ludy, gdzie nie zdają sobie sprawy tego, czym jest zegarek. Czas wyznacza im górowanie słońca, ogólnie usytuowanie słońca na niebie. Tacy ludzie muszą wypełniać swoje obowiązki, lecz nie czują się skonfliktowani ze sobą, niewyrzucają sobie wzajemnie,że dokądś się spóźnili, nie muszą pędzić na spotkania, trzymać się sztywno znikającym sekund czy minut? Jeśli da się nie zwracać uwagi na czas, jeżeli da się mieć na niego jakikolwiek wpływ, to istnieje jeden świetny sposób: wyrzucić zegarek przez okno!

Tak, łatwo powiedzieć. Dla przytłaczającej większości z nas taka sugestia to jedynie dobra bajeczka do snu. Możemy sobie tak pomarzyć, jednak zaraz zarkamy na nasz piękny zegarek casio, bo pamiętamy, że o piętnastej mamy ważne spotkanie, o piętnastej kolejne, a o dziewiętnastej wizytę w przychodni. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik, zegary i czas zawładnęły naszym życiem (tu).

Autor: www.zibi.pl

Możemy nawet się łudzić, że to my kierujemy swoim bytem, mamy na niego ostateczny wpływ. I rzeczywiście, na ważne rzeczy, takie jak wybór partnera czy mieszkania mamy jakieś możliwości, ale nie jesteśmy w stanie, jak śpiewała Edyta Bartosiewicz „wskazówki ująć w dłoń i cała wstecz”, ponieważ równa się to wstrzymaniu naszej planety w swoim obrocie lub [BricsCAD] wywołania śniegu w środku lata…

Musimy się pogodzić, iż taka jest rzeczywistość. najlepszym pomysłem będzie dostosować pewną część czasu dla naszych potrzeb. Znaleźć choćby trzydzieści minut dziennie bez zegarka, zamienić taką chwilę na niemierzalny czas, bez spoglądania na zegarek, bez gadżetu, który układa nam życie. Odniesiemy wrażenie że jesteśmy wtedy w jakims sensie, jak ludzie, którzy mieszkają gdzieś w zarośniętym, niedostępnym buszu, którzy nie znają takiego czegoś jak zegarek. I z pewnością mają mniej stresów niż my – sprawdź ceny zegarków.