Nie masz pomysłu jak zapełnić weekend? Chciałbyś gdzieś udać się za miasto, może pospacerować po górach, jednak zapowiadane deszcze niweczą twoje ambitne zapędy. Więc co ci pozostaje? Zostanie w czterech ścianach, bezsensowne i bezcelowe oglądanie telewizji? Lepiej nie tracić na to czasu. Podsuniemy ci znacznie lepszy pomysł!

Książka nie jest twoim wrogiem, to pierwsza rzecz, która przychodzi mi na myśl, kiedy pomyślę, jak duża część społeczeństwa zapatruje się na słowo pisane. Faktycznie, czytelnictwo z roku na rok spada, książki sprzedają się

Zestaw kinomaniaka

Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com

słabo, więc tendencja nie usposabia korzystnie. Jednak wciągająca lektura to doskonały pochłaniacz czasu. Nie ma znaczenia, jaka to będzie lektura, „dobra” to pojęcie subiektywne, istotne, żeby tobie przypadła do gustu. Uwierz, że w ten sposób spędzony czas da ci więcej dobrego niż kolejne godziny przed migającym ekranem, w którym nic istotnego się nie dzieje.

Ludzie w kinie

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli już jednak nie jesteś w stanie obejść się bez telewizji to włącz… komputer. No przecież, w Sieci masz zdecydowanie pokaźniejszy wybór ciekawych materiałów niż w telewizji. Ostatnio często rekomendowaną rozrywką są seriale. Bardzo wciągają, a czasu na nie zawsze jest za mało, dlatego warto wykorzystać czas, który i tak nie masz czym zapełnić. Do wyboru jest całe mnóstwo tytułów: serial przygodowy, serial romans (zagraniczny serial przygodowy), a może dajmy na to coś z serii serial science fiction lub serial sensacyjny (seriale science fiction). Jestem pewny, iż trudno będzie dokonać wyboru, jednak mimo to dobrze się na coś zdecydować.

Interesującą propozycją jest również spędzenie trochę czasu w kuchni, ale w ten sposób, żeby coś podebrać z szafki i wrócić przed ekran telewizora, wskazany jest dłuższy pobyt w kuchni, żeby przygotować coś wyjątkowego. Z jednej strony masz zorganizowaną pewną część czasu, pichcisz coś z zapałem, z drugiej strony, później z chęcią konsumujesz rezultaty swojej pracy. Dobrze smakuje, ale mogłoby być jeszcze lepsze? To nieważne, bo liczą się chęci i nowe doświadczenia. Tego rodzaju sposób na weekendową aktywność nie jest też na pewno wskazany jedynie dla pań, przecież na kuchennych drzwiach nie ma napisu: „tylko dla Pań”. Tak więc śmiało, dowiedz się, jakie będą efekty twojej pracy, a jednocześnie wypełnij wolny czas czymś produktywnym, co zapewni ci ciekawe doświadczenia a także nowe wrażenia.