Współcześnie dzieciaki mają szeroki wybór wśród różnorodnych filmów. Warto jednak pomyśleć o tym, które z nich mogą być naprawdę korzystne dla rozwoju najmłodszych podopiecznych. W kinie można znaleźć różne filmy dla dzieci w różnym wieku. Czy jednak wszystkie filmy dla dzieci naprawdę mogą korzystnie wpływać na młode umysły?

filmy

Autor: FUNDACJA “FILMOWA WARSZAWA”
Źródło: FUNDACJA “FILMOWA WARSZAWA”
Zanim zatem następnym razem zaplanujemy seans wraz z dzieckiem, dobrze jest trochę zastanowić się, czy dany film wpłynie korzystnie na rozwój naszego dziecka, czy poruszy pewne emocje, będzie doskonałym sposobem na rozrywkę, a może połączy wszystkie wymienione funkcje? Oczywiście filmy dvd dla dzieci wybierane są pod zupełnie innym kontem niż w przypadku dorosłych – interesujące filmy na DVD. W tej sytuacji warto mieć na uwadze wiek dziecka. Najmłodsi z całą pewnością będą preferować kreskówki. Niezbyt zawiłe, gdzie występują elementy zabawowe, śmieszne gafy i zajmujące zdarzenia.

W sytuacji nieco starszych dzieciaków, w grę wchodzą już nie tylko tradycyjne animacje. Obecnie coraz popularniejsze są filmy w 3D familijne, co oznacza, iż możemy je oglądać z całą rodziną, bowiem odnajdziemy w nich sceny ciekawe dla osób w różnym wieku. Jednym z takich filmów jest . Tutaj zabawa jest gwarantowana i dla starszych i dla młodszych. Wspólne wyjścia do kina powinny być niezawodną

filmy

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

zabawą rodzinną, warto zatem od czasu do czasu razem spędzić nieco czasu na oglądaniu ciekawych filmów, jakie zaciekawią zarówno dzieciaki, jak i ich rodziców.

Oglądając filmy z dziećmi mamy większy wpływ na dobór oglądanych treści filmowych. Oprócz tego można na bieżąco komentować pozytywne sceny w filmach, a równocześnie próbować zachęcać dzieci do własnej interpretacji pewnych scen. Nie wszystko bowiem zawsze jest jednoznaczne. W naprawdę dobrych filmach możemy odnaleźć wiele pozytywnych wzorców zachowań, które mogą stanowić przykład dla naszych podopiecznych.

W przypadku mniejszych dzieci zapewne idealnym rozwiązaniem okażą się kreskówki. Nie znaczy to jednak, że w kreskówkach nie ma wcale pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, różnego rodzaju edukacyjne filmy animowane powinny gwarantować nie tylko wiele radości, lecz przy okazji wiele nauczyć dzieci.